Raport: nowy MacBook Pro z portem HDMI i gniazdem SD; premiera później, niż się spodziewaliśmy?

Tomek Czech   23 lutego 2021

Wiemy coraz więcej o nowych MacBookach Pro 14” i 16”, które mają trafić do sprzedaży w tym roku. Według analityka Ming-Chi Kuo, nowe modele będą wyposażone nie tylko w gniazdo karty SD, ale również w port HDMI. Premiera może nastąpić nico później, niż się do tej pory spodziewaliśmy.

berrolia

Nowy MacBook Pro (2021)

Ostatnimi MacBookami Pro z portem HDMI i gniazdem karty SDXC były modele z 2015 roku. Potem Apple usunęło z laptopów z serii Pro niemal wszystkie porty, pozostawiając jedynie USB-C/Thunderbolt 3.

W tym roku szykuje się wielki powrót „starych” portów, jak również magnetycznego portu ładującego MagSafe.

W najnowszym raporcie Ming-Chi Kuo pisze też, że powinniśmy się spodziewać „znaczących zmian dizajnu” tegorocznych MacBooków Pro.

O wielu innych nowościach, których spodziewamy się w nowych modelach przeczytacie tutaj.

MacBook Pro 14” i 16” (2021) – kiedy premiera?

Wcześniej Ming-Chi Kuo prognozował, że premiera nowych MacBooków Pro odbędzie się w trzecim kwartale tego roku. W najnowszym raporcie pisze jednak, że komputery mają trafić do sprzedaży w „drugiej połowie 2021 r.”. Oczywiście druga połowa roku obejmuje również trzeci kwartał, ale gdy w poprzednich latach analityk przewidywał premierę nowych sprzętów w drugiej połowie roku, zazwyczaj oznaczało to jesienna premierę – w październiku lub listopadzie.

Warto jednak dodać, że Mark Gurman z Bloomberga pisał, że nowe MacBooki Pro mają zadebiutować w okolicy połowy roku. Dlatego niektórzy spodziewają się ich debiutu nawet na czerwcowej WWDC lub podczas wakacji – w lipcu lub sierpniu.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: