PowerDrop – naładuj bezprzewodowo iPhone’a za pomocą drugiego iPhone’a (koncept)

Łukasz Bernaczyk   23 lutego 2021

Możliwość ładowania jednego iPhone’a za pomocą drugiego iPhone’a, przy wykorzystaniu technologii dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego to funkcjonalność, o której mówi się w kontekście smarfonów Apple już od dłuższego czasu. Zobaczmy, jak mogłoby to wyglądać w praktyce teraz, kiedy najnowsze iPhone’y 12 są dodatkowo wyposażone w złącze MagSafe.

berrolia

PowerDrop with MagSafe

Swoją wizję tego, jak mogłoby wyglądać ładowanie PowerDrop z wykorzystaniem MagSafe przygotował portal The ApplePost i trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę ciekawie.

MagSafe to nowy system podłączania bezprzewodowych ładowarek i akcesoriów, wykorzystujący magnesy ułożone w okrąg, znajdujące się pod tylną obudową całej linii iPhone’ów 12.

PowerDrop to z kolei pojawiająca się od czasu do czasu potencjalna nazwa nowej funkcjonalności, która umożliwiałaby bezprzewodowe ładowanie dwukierunkowe za pomocą iPhone’a.

Dzięki tej funkcji w przyszłości moglibyśmy naładować jednego iPhone’a od drugiego, bezprzewodowo, stykając je po prostu “pleckami”.

Dzięki MagSafe takie ładowanie byłoby jeszcze łatwiejsze, gdyż pozwoliłoby prosto i szybko wyrównać i przyciągnąć do siebie dwa iPhone’y tak, by ładowanie odbywało się jak najwydajniej.

iPhone’y od modelu 11 w górę są rzekomo zdolne do ładowania bezprzewodowo innych urządzeń, natomiast z jakichś powodów funkcja ta została programowo zablokowana przez Apple i niestety musimy czekać na ten piękny dzień, w którym gigant z Cupertino odblokuje tą funkcjonalność, zapewne w postaci aktualizacji systemu iOS.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: