Nowe iPady Pro będą tak potężne, jak Maki z M1 – raport

Tomek Czech   1 marca 2021

Premiera nowych iPadów Pro (2021) jest najprawdopodobniej tuż za rogiem – mogą być zaprezentowane przez Apple jeszcze w tym miesiącu. Wygląda na to, że będzie to spory update – według najnowszych informacji, tegoroczne modele będą tak samo mocne, jak najnowsze Maki z procesorem M1.

berrolia

iPad Pro (2021)

Stworzony przez Apple procesor M1, w którego wyposażone są najnowsze MacBooki Air i Pro oraz Mac mini, okazał się być niezwykle wydajny, znacznie mocniejszy niż używane dotychczas układy Intela. Choć w dużej mierze oparty on był na technologii wykorzystywanej wcześniej w mobilnych procesorach z serii „A” (montowanych w iPhone’ach i iPadach), Apple zastosowało w nim szereg nowych rozwiązań, nie tylko dostosowując chip do Maców i systemu macOS, ale także znacznie zwiększających moc całego układu.

Zdobyte w ten sposób doświadczenie i wiedza miały pomóc w opracowaniu jeszcze lepszego procesora do najnowszych iPadów Pro. Zdaniem Marka Gurmana z Bloomberga, tegoroczne tablety Pro z Cupertino będą charakteryzowały się wydajnością porównywalną z Macami wyposażonymi w M1.

Gurman podaje też, że wygląd nowych iPadów Pro się nie zmieni. Większy model 12,9” ma zostać wyposażony w ekran mini LED – jaśniejszy i o większym kontraście niż obecny.

Obydwie wersje  – zarówno 11”, jak i 12,9” – mają posiadać modem 5G i lepsze kamery.

Dziennikarz Bloomberga nie podaje żadnych konkretnych informacji na temat daty premiery nowych iPadów Pro. Wcześniej nie wykluczał, że jeszcze w marcu Apple zorganizuje konferencję, na której spodziewana jest prezentacja m.in. właśnie nowych modeli tabletów z serii Pro.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: