Sonos prezentuje przenośny głośnik Sonos Roam z AirPlay 2 i ładowaniem Qi

Tomek Czech   10 marca 2021

Sonos zaprezentował wczoraj swój najnowszy produkt – przenośny, inteligentny głośnik Roam. Waży zaledwie 430 gramów, wspiera AirPlay 2 i może być ładowany z pomocą standardowej ładowarki Qi.

berrolia

Sonos Roam

Roam to najmniejszy i najbardziej przystępny cenowo głośnik w ofercie Sonosa. Został stworzony z myślą o używaniu go zarówno w domu, jak i poza nim – jest w pełni odporny na wodę (klasa IP67), a bateria ma zapewnić 10 godzin nieprzerwanej pracy (nieużywany Roam przechodzi w stan uśpienia i dysponuje zapasem energii nawet na 10 dni).

Wrażenie robi waga urządzenia – zaledwie 430 gramów, czyli mniej więcej tyle, ile dwa iPhone’y.

Streaming odbywa się zarówno poprzez WiFi, jak i Bluetooth. W domu głośnik używa Wi-Fi, a po wyjściu na zewnątrz automatycznie przełącza się na Bluetooth i działa ze sparowanym urządzeniem. Posiada też pełne wsparcie dla domowego systemu Sonos – można go więc grupować z innymi głośnikami i tworzyć pary stereofoniczne.

Roam odtwarza treści z ponad 100 serwisów streamingowych (w tym Sonos Radio) i można nim łatwo sterować za pomocą aplikacji Sonos S2 lub każdej innej aplikacji muzycznej, przez AirPlay 2, a także głosowo przy użyciu Amazon Alexa i Google Assistant (dostępność asystentów głosowych zależy od kraju).

Sonos zapewnie, że jak wszystkie ich produkty, Roam był dostrajany we współpracy z „najlepszymi inżynierami dźwięku w branży filmowej i muzycznej”. Dzięki temu ma zapewniać bogaty, pełen szczegółów dźwięk z klarownością i głębią typową dla większego głośnika.

– Jak na mały, przenośny głośnik, Roam zapewnia klarowny i donośny dźwięk. Nie brzmi jak przesterowany czy sztucznie podkręcony, co świadczy o jego dobrym zaprojektowaniu. Jest wyjątkowy w swojej klasie, ponieważ został precyzyjnie dostrojony i nie działa jak megafon – mówi Emili Lazar, inżynier masteringu, zdobywca nagrody Grammy i członek zespołu inżynierów dźwiękowych Sonos.

Roam posiada też funkcję Automatic Trueplay – automatycznego dostrojenia urządzenia do warunków akustycznych otoczenia (działa teraz zarówno podczas streamingu przez WiFi, jak i Bluetooth).

Dzięki nowej funkcji Sonos Swap za pomocą jednego przycisku play/pause można „przerzucić” muzykę z urządzenia na najbliższy głośnik domowy systemu.

Roam ładowany może być specjalnie dla niego zaprojekowaną magnetyczną ładowarką Sonos (sprzedawaną oddzielnie za 199 zł), dowolną ładowarką Qi lub za pomocą przewodu USB-C.

Głośnik jest dostępny jest w kolorach Lunar White i Shadow Black. Można go już zamówić w przedsprzedaży na Sonos.com w cenie 799zł. 20 kwietnia pojawi się w sklepach.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie producenta.

MacBook Air z M1 tańszy aż o 1150 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: