Gogle MR od Apple mają posiadać aż 15 kamer

Łukasz Bernaczyk   9 marca 2021

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Apple planuje na przyszły rok premierę gogli MR (mieszanej rzeczywistości). Teraz analityk Ming-Chi Kuo podaje nieco więcej informacji na temat kamer, w które te gogle mają być wyposażone.

berrolia

15 kamer w goglach MR od Apple

W najnowszym raporcie Kuo, do którego dostęp uzyskał 9to5Mac, czytamy o tym, że gogle MR (ang. mixed reality) łączące rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość, będą wyposażone aż w 15 modułów z kamerami.

Osiem z nich będzie obsługiwać funkcjonalność rozszerzonej rzeczywistości. Najprawdopodobniej kamery te będą po prostu odpowiedzialne za przekazywanie obrazu otoczenia użytkownika w czasie rzeczywistym na ekrany umieszczone w goglach, na które CPU gogli będzie nanosić wirtualne obiekty i informacje.

Kolejna kamera będzie odpowiedzialna za wykrywanie i pozycjonowanie obiektów w przestrzeni, natomiast pozostałe sześć kamer ma obsługiwać “innowacyjne funkcje biometryczne”.

Analityk w swoim raporcie nie precyzuje, o jakie dokładnie funkcje biometryczne chodzi, więc obecnie mogę jedynie spekulować, że chodzi tu np. o śledzenie ruchu gałek ocznych i tym podobnych czynników mających wpływ na to, co w danym momencie powinny wyświetlać ekrany zamontowane w goglach.

Kuo wspomina, że to tajwańska firma Largan Precision będzie dostawcą obiektywów i soczewek do wszystkich kamer znajdujących się w goglach.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: