Raport: przeprojektowane MacBooki Pro 14″ i 16″ trafią do sprzedaży w drugiej połowie 2021

Łukasz Bernaczyk   10 marca 2021

Wiele osób czeka na nowe, przeprojektowane MacBooki Pro 14” i 16” z superszybkim układem Apple Silicon M1X/M2, następcą układu M1. Nie było jednak jasności co do tego, kiedy odbędzie się ich premiera – w połowie roku (np. na WWDV 2021) czy dopiero jesienią. Według najnowszego raportu Nikkei, masowa produkcja komputerów ruszy dopiero w drugiej połowie roku, więc w sprzedaży pojawią się dopiero w trzecim lub czwartym kwartale 2021 r.

berrolia

MacBook Pro 14″ i 16″ (2021) – premiera opóźniona

Nikkei podaje, że oryginalnie start masowej produkcji nowych MacBooków Pro był zaplanowany na maj/czerwiec, ale Apple przesunęło go na drugą połowę roku.

Niewykluczone więc, że komputery zadebiutują na rynku w sierpniu, jeszcze przed końcem wakacji i coroczną akcją Back to School, ale bardziej prawdopodobne jest, że ich premiera odbędzie się dopiero jesienią, w październiku lub listopadzie.

MacBooki Pro 14″ i 16″ (2021) – co nowego ?

Nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ mają otrzymać nowy dizajn z płaskimi krawędziami bocznymi, co sprawi, że stylistycznie będą nawiązywały do iPhone’ów 12.

Laptopy mają zostać wyposażone w ekrany mini-LED o cienkich ramkach, bardzo mocne procesory Apple Silicon drugiej generacji oraz więcej portów I/O (wejścia/wyjścia) w tym HDMI i gniazdo na karty SDXC.

Do MacBookow Pro ma także powrócić magnetyczne złącze ładowania MagSafe, które niedawno zawitało także do iPhone’ów. Możliwe, że w nowych MacBookach Pro nie zobaczymy już Touch Bara, choć to jeszcze nie jest przesądzone.

Nowy MacBook Pro 14” znów dostępny (dostawa już w środę!)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: