Jeden AirTag ma kosztować 199 zł. Ale będziemy potrzebować co najmniej kilku

Tomek Czech   28 marca 2021

Od dawna słyszymy, że jednym z pierwszych nowych produktów Apple w tym roku ma być lokalizator AirTag. Jego premiera z dużym prawdopodobieństwem odbędzie się w kwietniu. Tymczasem pojawiły się pierwsze przecieki na temat rozmiarów i ceny urządzenia.

berrolia

Apple AirTag – cena

Według wiarygodnego źródła, jakim jest deweloper Max Weinbach, cena pojedynczego lokalizatora AirTag ma wynosić 39 dolarów. W Polsce, według obecnego przelicznika Apple, oznaczałoby to cenę 199 zł.

Nie jest to mało, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że przydałoby nam się kilka AirTagów. Lokalizator będzie można przyczepić do wielu przedmiotów, które możemy zgubić, lub które mogą być ukradzione, jak klucze, portfel, torba/plecak, rower itd. Pięć AirTagów to już koszt tysiąca złotych.

Oczywiście cena 199 zł nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę ceny innych lokalizatorów Bluetooth obecnych na rynku, które najczęściej oscylują w granicach 100 – 150 zł. Należało się spodziewać, że produkt Apple będzie od nich droższy.

Apple AirTag – rozmiar

Według informatorów Weinbacha, AirTag będzie malutkim urządzeniem. Jego wymiary mają wynosić: 32 mm x 32 mm x 6 mm.

Ważne jest też, żeby był lekki. Na razie nie ma jednak żadnych informacji na temat wagi lokalizatora.

Wszystko, co do tej pory wiemy na tamat Apple AirTag znajdziesz tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: