Raport: konferencja Apple jednak dopiero w kwietniu

Tomek Czech   17 marca 2021

Wiele wskazuje na to, że pierwsza w tym roku konferencja Apple nie odbędzie się 23 marca, jak się do tej pory spodziewano. Według Jona Prossera wydarzenie zostało przełożone na kwiecień

berrolia

Konferencja Apple – kwiecień 2021

W ostatnim czasie Apple wysyłało zaproszenia na swoje wirtualne konferencje na tydzień przed eventem. Gdyby konferencja miała się odbyć 23 marca, zaproszenia powinny były pojawić się wczoraj. Tak się jednak nie stało, więc wygląda na to, że wydarzenie odbędzie się jednak w innym terminie.

Leaker Jon Prosser, który wcześniej potwierdzał datę 23 marca, teraz twierdzi, że konferencja Apple odbędzie się w kwietniu. Więcej szczegółów na ten temat ma podać na swoim kanale YouTube, w kolejnym odcinku Front Tech Page.

Potwierdzeniem kwietniowej daty konferencji może też być dzisiejszy raport DigiTimes, w którym czytamy, że nowy iPad Pro z ekranem mini-LED ma trafić do sprzedaży jednak w drugim kwartale tego roku (zaczynającym się właśnie w kwietniu), a nie jak wcześniej podawano – pod koniec marca.

W ubiegłym roku Apple zaprezentowało swój pierwszy nowy produkt również w kwietniu – dokładnie w połowie tego miesiąca ogłosiło wprowadzenie do sprzedaży iPhone’a SE 2. generacji.

Podczas pierwszej w tym roku (wirtualnej) konferencji spodziewamy się premiery lokalizatora AirTag oraz nowego iPada Pro z ekranem mini-LED. Nie jest wykluczone, że zobaczymy także Apple TV 6. generacji.

Do niedawna niemal pewne wydawało się, że podczas marcowej konferencji Apple zaprezentuje też AirPods 3, ale wczoraj analityk Ming-Chi Kuo poinformował, że premiera nowego modelu tych słuchawek nie odbędzie się wcześniej, niż w trzecim kwartale 2021 r.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: