Raport: Apple wprowadzi do sprzedaży szkła kontaktowe AR i rozpocznie erę „niewidzialnych” komputerów

Łukasz Bernaczyk   17 marca 2021

Wiele wskazuje na to, że Apple pracuje już nad technologiami iście z filmów science-fiction i jako pierwszy może wprowadzić je do naszego życia – znany i wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że w kolejnej dekadzie Apple zaprezentuje szkła kontaktowe rozszerzonej rzeczywistości i tym samym wprowadzi świat w erę „niewidzialnych” komputerów i urządzeń elektronicznych.

berrolia

Soczewki kontaktowe AR od Apple

Ming-Chi Kuo raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Znany analityk “świata Apple”, który jest jednym z najwiarygodniejszych źródeł informacji na temat firmy z Cupertino, w swoim ostanim raporcie dla inwestorów podaje, że Apple planuje stworzenie szkieł kontaktowych rozszerzonej rzeczywistości.

Soczewki kontaktowe nanoszące wirtualne elementy i informacje na obraz rzeczywistego świata mają być punktem docelowym Apple jeżeli chodzi o technologie AR (rozszerzona rzeczywistość), VR (wirtualna rzeczywistość) i MR (mieszana rzeczywistość), a do sprzedaży mają trafić między 2030 a 2040 rokiem.

Punktami pośrednimi w drodze do szkieł kontaktowych Apple będą gogle “mieszanej rzeczywistości” w 2022 roku i okulary wirtualnej rzeczywistości około roku 2025.

Kuo nie podaje żadnych szczegółów na temat inteligentnych soczewek od Apple, poza tym, że najprawdopodobniej będą wymagały sparowanego z nimi iPhone’a (czy innego urządzenia).

Era niewidzialnych komputerów

W swoim raporcie Ming-Chi Kuo dodaje, że Apple pracuje nad uczynieniem „niewidzialnymi” (przezroczystymi) podzespołów elektronicznych potrzebnych do działania soczewek kontaktowych AR.

Tym samym możliwe jest, że to właśnie Apple wprowadzi technologiczny świat w kolejną erę – w tzw. “invisible computing”, czyli „niewidzialnych” urządzeń elektronicznych.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: