Bloomberg: nowy iPad Pro z portem Thunderbolt; premiera w kwietniu

Tomek Czech   18 marca 2021

Według informacji zdobytych przez Marka Gurmana z Bloomberga, premiera nowych iPadów Pro odbędzie się w kwietniu. Tablety będą wyposażone w znany z Maców port Thunderbolt. Większy model 12,9” będzie posiadał ekran mini-LED. 

berrolia

iPad Pro (2021)

Dziennikarz Bloomberga podaje, że tegoroczne iPady Pro będą posiadały ten sam dizajn, co poprzednie modele i ekrany o tej samej przekątnej – 11” i 12,9”.

Bedą też oczywiście wyposażone w nowy, bardziej wydajny procesor A14X – według informatorów Gurmana, nowe chipy będą się charakteryzowały wydajnością porównywalną z Macami wyposażonymi w układ M1.

Większy model z ekranem 12,9 cala będzie posiadał ekran mini-LED, natomiast obydwa modele otrzymają Thunderbolt, taki sam, jak najnowsze Maki z M1. Pozwoli on podłączyć do iPada kompatybilne z Thunderbolt urządzenia peryferyjne, jak monitory czy dyski zewnętrzne.

Tablety będą miały również ulepszone kamery.

Mark Gurman podaje też, że w tym roku Apple zamierza też wprowadzić na rynek nową, cieńszą i lżejszą wersję swojego najtańszego iPada oraz nowego iPada mini z większym ekranem.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: