Raport: iPhone 13 nie będzie pierwszym “bezportowym” iPhonem

Łukasz Bernaczyk   29 marca 2021

Wiarygodny leaker Maxa Weinbach dementuje wcześniejsze doniesienia o tym, że przynajmniej jeden z modeli iPhone’a 13 nie będzie posiadał żadnego fizycznego portu. Wszystko wskazuje na to, że “bezportowy” iPhone zadebiutuje najwcześniej w 2022 roku.

berrolia

iPhone 13 bez portu Lightning? Raczej nie…

W niedalekiej przyszłości Apple pozbędzie się fizycznego portu w iPhone’ach – to pewne. Jednak według najnowszych doniesień Maxa Weinbacha przekazanych na youtubowym kanale EverthingApplePro nie nastąpi to jeszcze w tym roku.

Informacje o tym, że przynajmniej jeden z modeli iPhone’a 13 będzie pierwszym prawdziwie bezprzewodowym smartfonem Apple, pozbawionym jakiegokolwiek portu, trafiały do internetu już od ponad roku. Doniesienia na ten temat przedstawiał między innymi analityk Ming-Chi Kuo, a także analitycy Barclays czy leaker Jon Prosser.

Wszystko wskazuje na to, że Apple zmieniło jednak swoje plany i prawdziwie “bezportowego” iPhone’a pokaże najwcześniej za rok, podczas premiery iPhone’a 14. Takie informacje podawał niedawno Ming-Chi Kuo, a teraz potwierdza je Max Weinbach.

Na kanale EverythingApplePro kilka dni temu pojawił się film z najnowszymi doniesieniami Od Weinbacha, który my informatorów w Cupertino. Wśród informacji na temat iPhone’a 13 słyszymy o tym, że wszystkie cztery modele tegorocznego flagowca mają być wyposażone w port Lightning. Autor filmu wyraźnie podkreślił, że nie będzie choćby nawet jednego “bezportowego” modelu iPhone’a 13.

Nie wiadomo, dlaczego Apple zdecydowało się na przesunięcie premiery pierwszego całkowicie bezprzewodowego iPhone’a na przyszły rok (lub jeszcze później).

Jedna z możliwości jest taka, że nowa funkcjonalność, nazywana roboczo “iOS Recovery”, pozwalająca na przywracanie systemu operacyjnego bez konieczności podłączania iPhone’a do komputera, nie jest jeszcze gotowa i Apple już wie, że nie będzie gotowa do września, czyli do czasu premiery iPhone’ów 13.

Przypomnę, że na prace Apple nad funkcjonalnością “iOS Recovery” natrafiono już ponad rok temu, kiedy w deweloperskiej wersji beta systemu iOS 13.4 odkryto odniesienia do nowej funkcji przywracania systemu operacyjnego przez internet.

Oczywiście powód przesunięcia premiery prawdziwie bezprzewodowego iPhone’a może być zupełnie inny, jednak bez możliwości przywracania systemu iOS przez internet iPhone bez żadnego portu nie ma prawa bytu, a funkcja ta nadal nie jest dostępna w iOS 14.

Jeden z ostatnich patentów przyznanych Apple wskazuje, że port Lightning mógłby zostać zastąpiony kolejnym magnetycznym portem MagSafe.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: