Nie USB-C, ale drugi port MagSafe może zastąpić Lightning w iPhonie

Tomek Czech   4 marca 2021

Nie ma wątpliwości, że Apple nigdy nie zastąpi w iPhonie portu Lightning portem USB-C. Ale niewykluczone, że już w przyszłym roku zastąpi go kolejnym magnetycznym portem MagSafe. Może na to wskazywać najnowszy patent przyznany firmie z Cupertino.

berrolia

iPhone 14 z nowym portem MagSafe?

Patent opisuje trzystykową ładowarkę MagSafe, podobną do tych, które znamy ze starszych modeli MacBooków. Z dokumentu wynika, że Apple może rozważać co najmniej dwie wersje takiej ładowarki – wypukłą (z wklęsłym gniazdem) i płaską.

W iPhone’ach 12 mamy już system MagSafe w postaci zestawu magnesów umieszczonych tuż pod tyłem obudowy telefonu. Po co więc miałby dodawać kolejny magnetyczny port? Choćby po to, żeby móc ładować telefon w momencie, gdy do „plecków” iPhone’a mamy przyczepione jakieś akcesorium MagSafe, np. portfel (dzięki temu nie trzeba by go ściągać przy każdym ładowaniu).

Już w tym roku roku magnetyczny port MagSafe ma wrócić do MacBooków – z wielu przecieków wynika, że zobaczymy go w nowych MacBookach Pro 14” i 16”, których premiera spodziewana jest w okolicach połowy roku (np. na WWDC 2021) lub jesienią.

Choć wcześniej spodziewano się, że Apple może usunąć port Lightning już w tym roku, w swoim najnowszym raporcie analityk Ming-Chi Kuo podaje, że iPhone 12s/13 nadal będzie wyposażony w ten port.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: