Kuo: składany iPhone z ekranem o przekątnej 7,5 – 8 cali może trafić do sprzedaży w 2023 r.

Łukasz Bernaczyk   4 marca 2021

Znany analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że już za niecałe dwa lata możemy zobaczyć składanego iPhone’a. Wewnętrzny ekran urządzenia po rozłożeniu ma mieć przekątną w granicach 7,5 – 8 cali.

berrolia

iPhone Fold (2023)

Składany iPhone to jedno z możliwych przyszłych urządzeń Apple, które budzą najwięcej emocji. W ostatnich latach temat takiego właśnie smartfona wraca co jakiś czas jak bumerang.

W styczniu informowaliśmy Was o przecieku, który mówił, że Apple zakończyło już testy wytrzymałościowe dwóch różnych prototypów składanego iPhone’a. Później pisaliśmy o doniesieniach leakera Jona Prossera, że w Cupertino ostatecznie zdecydowano, który z tych dwóch prototypów będzie tym, który ostatecznie trafi do produkcji – wybrano model, który składa się w pół po krótszym boku, podobnie jak w Samsungu Galaxy Z Flip.

W swoim najnowszym raporcie Ming-Chi Kuo pisze, że składany iPhone trafi do sprzedaży w 2023 r., jeśli w tym roku Apple upora się z problemami natury technologicznej i produkcyjnej.

Analityk zaznacza jednocześnie, że oficjalnie Apple nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji o tym, że w ogóle wprowadzi na rynek składanego iPhone’a (choć najprawdopodobniej tak się stanie) i istnieje (mała) możliwość, że gigant z Cupertino wycofa się z tEgo projektu.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: