Powerbank od Apple będzie jednocześnie ładował iPhone’a i AirPodsy czy inne akcesoria – raport

Łukasz Bernaczyk   3 marca 2021

Znany leaker Jon Prosser twierdzi, że Apple pracuje nad powerbankiem podłączanym do iPhone’a za pomocą magnetycznego złącza MagSafe. Podobną informację podawał niedawno Bloomberg, ale Prosser dodaje nowy, ciekawy szczegół – w jednej z dwóch testowanej wersji powerbank posiada możliwość ładowania dwustronnego (nie mylcie z ładowaniem zwrotnym).

berrolia

Apple Powerbank z ładowaniem dwustronnym

Źródła Jona Prossera podają, że prace nad zewnętrzną baterią podłączaną do iPhone’a za pomocą MagSafe są już zaawansowane. Apple ma obecnie testować dwie wersje: jedną “standardową”, drugą w wersji premium z funkcją ładowania dwustronnego.

Choć Prosser nie podaje więcej szczegółów na temat tego produktu, chodzi tu zapewne o to, że powerbank będzie w stanie ładować dwa urządzenia jednocześnie – iPhone’a po podłączeniu do niego za pomocą magnetycznego złącza MagSafe oraz akcesoria, jak AirPods czy AirTag, po położeniu ich na drugiej stronie obudowy.

Jak podkreśla informator Prossera – to, że Apple prowadzi prace nad takim urządzeniem w dwóch wersjach niekoniecznie oznacza, że obie trafią do sprzedaży. Możliwe bowiem, że na sklepowe półki trafi wyłącznie wersja “standard” bez funkcjonalności ładowania dwustronnego.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: