Nowy iPhone może mieć dziurkowaną obudowę znaną z Maca Pro

Łukasz Bernaczyk   31 marca 2021

Nowy patent przyznany Apple pokazuje, że firma z Cupertino rozważa zastosowanie w iPhone’ach oraz w innych swoich urządzeniach charakterystycznej aluminiowej obudowy z Maca Pro, popularnie zwanej “tarką”. Rozwiązanie takie ma pozwolić na znacznie lepsze odprowadzanie ciepła z wnętrza iPhone’ów, które przy obecnych wydajnościach podzespołów staje się coraz większym problemem.

berrolia

Obudowa à la tarka w iPhone’ach

We wniosku patentowym Apple pisze, że przy obecnej wydajności smartfonów i potężnej mocy obliczeniowej najnowszych procesorów, jednym z największych problemów staje się odprowadzanie dużych ilości ciepła wydzielanych przez podzespoły.

W przypadku Maców, zarówno stacjonarnych, jak i MacBooków, wydzielane przez podzespoły ciepło ma się gdzie rozejść, natomiast w niewielkich urządzeniach, jak iPhone, z gęsto upchanymi komponentami, bardzo ciężko jest efektywnie odprowadzać ciepło na zewnątrz.

Widoczne na jednej z grafik zawartych w patencie boczne ramki iPhone’a rzeczywiście przypominają obudowę znaną z Maców Pro, wykonaną z aluminium poddanego specjalnej obróbce.

Oprócz dobrego odprowadzania ciepła, dodatkowym atutem takiej obudowy jest zwiększona sztywność strukturalna.

Jak pisze Apple we wniosku patentowym, zastosowanie takiej obudowy w iPhonie może pozwolić na uzyskanie jeszcze większych wydajności poszczególnych układów wewnątrz smartfona, a co za tym idzie – jeszcze szybszych iPhone’ów o większych możliwościach.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: