iOS 15: Apple może zmienić wygląd ikon i interfejsu systemu

Tomek Czech   7 kwietnia 2021

Czy po wielu latach Apple zdecyduje się na dużą zmianę dizajnu swojego systemu operacyjnego dla iPhone’a? Zmiany wyglądu kilku ikon, których Apple dokonało w ostatnim czasie mogą wskazywać na to, że iOS 15 będzie przeprojektowany wizualnie.

berrolia

iOS 15: zmiana dizajnu?

Pod koniec ubiegłego roku Apple zmieniło wygląd ikony aplikacji App Store Connect, używanej przez deweloperów. Wrócił efekt 3D, wróciło cieniowanie, a całość wygląda nieco bardziej nowocześnie (nowa ikona po prawej):

Tamta zmiana przeszła niemal niezauważona, ale w poniedziałek Apple w podobnym stylu zmieniło aplikację Apple Music for Artists, używaną przez twórców muzyki.

To zrodziło podejrzenia, że Apple może przeprojektować wygląd ikon w iOS 15 i być może dokonać większych zmian wizualnych w całym interfejsie. Ostatni raz w Cupertino zdecydowano się na dużą zmianę dizajnu swojego mobilnego systemu operacyjnego niemal osiem lat temu – w 2013 r., wraz z premierą iOS 7, która wzbudziła wiele kontrowersji.

Oczywiście zmiana wyglądu dwóch ikon nie musi jeszcze o niczym świadczyć, ale na większe wizualne zmiany w iOS 15 może wskazywać też fakt, że w zeszłym roku Apple przeprojektowało interfejs macOS, a jako że na Macach z procesorem M1 można uruchamiać aplikacje z iPhone’a i iPada, być może w Cupertino będą dążyć do ujednolicenia wyglądu systemów, a przynajmniej wyglądu ikon w iOS/iPadOS oraz macOS.

Premiera iOS 15 ma odbyć się 7 czerwca podczas sesji otwierającej WWDC 2021.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: