Duży sukces iOS 14 – już ponad 90% użytkowników ma zainstalowany najnowszy system. A gdzie jest Android 11?

Łukasz Bernaczyk   7 kwietnia 2021

Najnowsze dane pokazują, że po niecałych siedmiu miesiącach od premiery iOS 14, już ponad 90% użytkowników iPhone’ów ma zainstalowany najnowszy system. Dla porównania, Androida w wersji starszej niż dwa lata używa nadal ponad 50 % użytkowników, a najnowszą wersję Android 11 używa zaledwie garstka właścicieli smartfonów z systemem od Google.

iOS 14 u ponad 90% procent użytkowników

Zgodnie z danymi Mixpanel, już 90,45% użytkowników iPhone’ów ma zainstalowaną ostatnią wersję systemu iOS 14, który publicznie dostępny jest od września ubiegłego roku. To naprawdę imponujący wynik, który – jeżeli zostanie oficjalnie potwierdzony przez Apple  -zapewni iOS 14 tytuł najszybciej opanowującego rynek mobilnego systemu operacyjnego.

Największy konkurent iOS, czyli Android, na tle systemu operacyjnego od Apple zawsze wyglądał słabo pod względem adopcji przez użytkowników, jednak aby unaocznić Wam skalę sukcesu iOS 14 w tej kwestii, przytoczę kilka danych liczbowych na temat systemu Google.

Najnowsza wersja Androida, oznaczona numerem 11, miała premierę we wrześniu 2020, podobnie jak iOS 14. Obecnie (według szacunkowych danych) Android 11 jest zainstalowany na… około 9 % urządzeń działających na systemie operacyjnym od Google. iOS 14 miał tzw. adopcję na poziomie 30% już w 5 dni po premierze, a ostatnie 10% (z poziomu około 80% do 90,45%) przybyło od lutego tego roku.

Nawet jeżeli zsumujemy Androida 11 (premiera: wrzesień 2020 r.) i Androida 10 (premiera: wrzesień 2019), to łącznie oba te systemy ma zainstalowane około 50% z wszystkich użytkowników Androida. Z tego wniosek, że drugie 50% korzysta z mocno „przeterminowanych„ wersji Androida, starszych niż 2 lata.

Przeczytaj też: Badanie pokazuje, że Google zbiera 20 razy więcej danych o użytkownikach Andoida, niż Apple o właścicielach iPhone’ów

Z miłości do Apple

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: