Rewelacyjne wyniki finansowe Apple – wzrost o 110% i najlepszy pierwszy kwartał w historii

Tomek Czech   28 kwietnia 2021

Apple ogłosiło zaskakująco dobre wyniki finansowe za pierwszy kalendarzowy kwartał 2021 r. (dla firmy jest to drugi fiskalny kwartał 2021 r.). Przychody wyniosły 89,6 miliarda dolarów, co oznacza wzrost aż o 54% w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Był to pod tym względem najlepszy pierwszy kwartał roku w historii firmy.

berrolia

Wyniki finansowe Apple – 1Q 2021

W pierwszym kwartale zysk Apple wyniósł 23,6 mld dolarów. Oznacza to niesamowity wzrost aż o 110% w porównaniu do tego samego kwartału 2020 roku.

Jedną z gwiazd ostatnich trzech miesięcy był Mac, z którego przychody były najwyższe w historii (ponad 9 miliardów dolarów; wzrost o 79%!). Rekordowe były również przychody z usług (prawie 17 mld dol.).

Świetnie sprzedawały się też iPhone’y (wzrost o 65%) oraz iPady (+70%).

W każdej kategorii produktowej zanotowano dwucyfrowy wzrost przychodów w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku:

  • iPhone: 47,9 mld dol. (+66%)
  • Mac: 9,1 mld dol. (+70%)
  • iPad: 7,8 mld dol. (+79%)
  • urządzenia ubieralne i akcesoria: 7,8 mld dol. (24%)
  • usługi: 16,9 mld dol. (27%)

Średnia marża wzrosła z 38,4% do 42,5%.

Świetna sprzedaż wszystkich produktów przyczyniła się do ustanowienia kolejnego rekordu liczby używanych produktów Apple na całym świecie. Firma nie podała jednak dokładnej liczby. Trzy miesiące temu Tim Cook informował, że wynosiła ona 1,65 mld.

Struktura przychodów z podziałem na kategorii produktów: 

Struktura sprzedaży z podziałem na regiony geograficzne:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: