Apple udostępniło iOS 14.5.1 z ważnymi poprawkami zabezpieczeń

Tomek Czech   4 maja 2021

Apple udostępniło wczoraj wieczorem aktualizację iOS 14.5.1, która zawiera poprawki błędów i ważne poprawki zabezpieczeń, w związku z czym firma z Cupertino mocno rekomenduje jej instalację wszystkim użytkownikom.

berrolia

iOS 14.5.1

Aktualizacja zabezpieczeń dotyczy poważnej luki bezpieczeństwa związanej z WebKit. Została ona załatana również w iPadOS 14.5.1 i macOS 11.3, które także udostępniono wczoraj.

Dla starszych urządzeń, niekompatybilnych z iOS 14, zostało udostępnione uaktualnienie iOS 12.5.3, zawierajace te same poprawki zabezpieczeń.

Uaktualnienie iOS 14.5.1 naprawia też błąd funkcji App Tracking Transparency, który powodował, że niektórzy użytkownicy, którzy wcześniej wyłączyli w Ustawieniach opcję „Zezwalaj aplikacjom na żądania śledzenia”, mogą nie otrzymywać monitów z aplikacji po ponownym włączeniu.

Aktualizację można pobrać i zainstalować w: Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia.

Apple udostępniło wczoraj wszystkim użytkownikom również watchOS 7.4.1.

BLACK FRIDAY na Amazon.pl – lista najlepszych promocji!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: