Apple Music HiFi z dźwiękim w wysokiej jakości w bezstratnym formacie ma zadebiutować w maju – raport

Łukasz Bernaczyk   4 maja 2021

Według portalu Hits Daily Double, Apple zamierza wprowadzić nowy plan abonamentowy do Apple Music, który będzie obejmował utwory o wysokiej jakości dźwięku w bezstratnym formacie. Potwierdzają to zapiski w kodzie iOS 14.6 beta 1, na które natrafili redaktorzy 9to5Mac.

berrolia

Apple Music HiFi – bezstratna muzyka od Apple zadebiutuje w najbliższych tygodniach

Jako pierwszy o muzyce wysokiej jakości w bezstratnym formacie napisał w weekend portal Hits Daily Double. Według autorów wpisu, w najbliższych tygodniach Apple ma zaprezentować i wprowadzić do Apple Music nowy, bezstratny format dźwięku o wysokiej jakości.

Apple Music HiFi ma kosztować tyle samo, co obecny abonament za Apple Music, czyli w naszym kraju 19,99 zł za miesiąc lub w przypadku chmury rodzinnej 29,99 zł za miesiąc.

Teraz wprowadzenie muzyki wysokiej jakości do Apple Music potwierdza 9to5Mac, którego redaktorzy odnaleźli w iOS 14.6 beta 1, a dokładniej w kodzie dodanym do Aplikacji Muzyka, bezpośrednie referencje do formatów, takich jak “Dolby Atmos”, “Dolby Audio” oraz “lossless” (bezstratny).

Co ciekawe, w kolejnej wersji testowej iOS 14.6 – beta 2, kodu tego już nie ma. Wygląda na to, że Apple próbuje zataić prace nad nową bezstratna jakością dźwięku w Apple Music do czasu premiery nowej usługi w Apple Music.

Kiedy odbędzie się ta premiera? Według Hits Daily Double, z Apple Music HiFi będzie można korzystać już w maju. Zgadzałoby się to z tym, że iOS 14.6 powinien zostać udostępniony przez Apple jeszcze w tym miesiącu – ta aktualizacja ma zawierać wsparcie dla nowego serwisu subskrypcyjnego Apple Podcast, a firma z Cupertino oficjalnie zapowiedziała, że zadebiutuje on jeszcze w maju.

Podobne usługi z muzyką o wysokiej jakości w bezstratnym formacie oferuje w zasadzie od początku swojego istnienia Tidal, a całkiem niedawno Spotify ogłosił, że pracuje nad tego typu streamingiem muzyki w najwyższej jakości.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: