Raport: premiera AirPods 3 „w najbliższych tygodniach”

Łukasz Bernaczyk   4 maja 2021

Pisaliśmy Wam już, że według informatorów portalu Hits Daily Double, w najbliższych tygodniach Apple wprowadzi do usługi Apple Music możliwość streamingu muzyki jakości HiFi w bezstratnym formacie. Te same źródła podają, że wraz z „Apple Music HiFi” odbędzie się premiera słuchawek AirPods 3. generacji.

berrolia

AirPods 3 – premiera na WWDC 2021?

Z datą premiery AirPods 3 jest sporo (medialnego) zamieszania.

Na początku roku pojawiło się wiele doniesień, że AirPods 3. generacji trafią do sprzedaży już  wiosną 2021 r., jednak później analityk Ming-Chi Kuo informował w swoim raporcie, że słuchawki pojawią się na rynku dopiero w drugiej połowie roku, najwcześniej w trzecim kwartale.

Z kolei dwa tygodnie temu analitycy firmy Wedbush informowali, że prezentacja AirPods 3 może odbyć się na konferencji „wczesnym latem”, czyli najprawdopodobniej na WWDC 2021 (7-11 czerwca). Wtedy też słuchawki trafiłyby do sprzedaży albo przynajmniej zostałaby wtedy ogłoszona data ich rynkowego debiutu.

Teraz Hits Daily Double podaje, że według ich informacji, wraz z usługą „Apple Music HiFi” zaprezentowane zostaną słuchawki AirPods 3. generacji. Ma się to wydarzyć „w najbliższych tygodniach”, więc możliwe, że właśnie podczas WWDC 2021.

Co ciekawe, jak zauważa Apple Track, Hits Daily Double to to samo źródło, które 20 lat temu jako jedno z pierwszych podało informację o planowanym przez Apple wprowadzeniu na rynek pierwszego iPoda!

AirPods 3 – co wiemy?

AirPods 3 maja być mniejsze od poprzednich dwóch generacji i pod względem budowy upodobnią się nico bardziej do AirPods Pro. Ma to być jednak dalej konstrukcja douszna, a nie dokanałowa.

Słuchawki mają też pracować dłużej na baterii niż obecne AirPods (2. generacji), jednak w przeciwieństwie do modelu Pro nie będą wyposażone w zaawansowane funkcje, jak aktywna redukcja hałasu (ANC) czy dźwięk przestrzenny (Spatial Audio).

AirPods Pro 2

W tym roku mamy też zobaczyć AirPods Pro 2. generacji. Słuchawki mogą posiadać zupełnie nowy dizajn – Bloomberg wspomina, że może z nich całkowicie zniknąć “wystający walcowaty pałąk”, a cała elektronika może zostać umieszczona w części dousznej – podobnie, jak ma to miejsce chociażby w Galaxy Buds od Samsunga.

Premiera AirPods Pro 2 spodziewana jest jesienią.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: