Bloomberg: już latem premiera nowych MacBooków Pro z 64 GB RAM i 10-rdzeniowym procesorem

Tomek Czech   18 maja 2021

Przed kilkoma godzinami pisałem Wam o najnowszym raporcie DigiTimes, według którego premiera nowych MacBooków Pro może zostać opóźniona nawet do początku 2022 r. Na te doniesienia szybko zareagował zdecydowanie lepiej poinformowany Mark Gurman z Bloomberga, który podaje, że nowe MacBooki Pro 14” i 16” mogą pojawić się w sprzedaży nawet już latem. Zdradza też kilka interesujących szczegółów na temat ich specyfikacji.

MacBook Pro (M2, 2021)

O tym, że nowe MacBooki Pro mają zadebiutować w okolicach połowy roku dziennikarz Bloomberga donosili już wcześniej. Podobne informacje podawał analityk Ming-Chi Kuo (wskazywał na trzeci kwartał 2021), więc wydaje się, że informacje DigiTimes o rzekomym sporym opóźnieniu premiery tych komputerów nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości.

Źródła Gurmana podają, że tegoroczne MacBooki Pro z ekranem 14 i 16 cali będą wyposażone w następcę procesora M1, który będzie posiadał aż osiem rdzeni wysokowydajnych (high-performance) i dwa rdzenie energooszczędne (energy-efficient). Dla porównania, M1 posiada cztery rdzenie wysokowydajne i cztery energooszczędne. Nowy chip będzie też dostępny w wersji z 16 lub 32-rdzeniami GPU (M1 posiada 8-rdzeniowy GPU).

Znacznie zwiększy się też ilość pamięci RAM – będziemy mogli wybrać konfigurację z maksymalnie 64 GB RAM. Obecny 13-calowy MacBook Pro z M1 jest dostępny w wersjach z 8 lub 16 GB RAM.

Nowy chip (który najprawdopodobniej zostanie nazwany M2) będzie też posiadał ulepszony system Neural Engine.

Zapowiada się więc znaczny skok wydajnościowy.

Gurman potwierdza też wcześniejsze informacje o tym, że tegoroczne MacBooki Pro będą miały nowy dizajn, będą wyposażone w magnetyczny port ładowania MagSafe, gniazdo karty SD oraz port HDMI.

Tym razem nie wspomina nic o Touch Barze, ale wcześniej pisał, że pasek OLED najprawdopodobniej zniknie z klawiatury.

Z miłości do Apple

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: