Premiera nowych MacBooków Pro 14” i 16” z mini-LED może być opóźniona do 2022

Tomek Czech   18 maja 2021

Od dawna czekamy na nowe, przeprojektowane MacBooki Pro 14” i 16” z ekranem mini-LED, których premiera spodziewana była w drugiej połowie tego roku. Jednak tajwański DigiTimes nie ma dla nas dobrych wiadomości – pisze dzisiaj, że premiera tych komputerów może być znacznie opóźniona i odbyć się dopiero na początku 2022 roku. To jednak czarny scenariusz, który nie musi się zrealizować.

berrolia

MacBook Pro 14” i 16” z mini-LED: kiedy premiera?

DigiTimes podaje, że podwykonawcy Apple mierzą się właśnie z poważnymi problemami związanymi z produkcją paneli mini-LED, w które maja być wyposażone nowe MacBooki Pro. Drugim powodem opóźnienia może być pandemia koronawirusa – Tajwan odnotowuje właśnie wyraźny wzrost zakażeń, i jeśli sytuacja nie polepszy się w najbliższym czasie, fabryki nie wystartują na czas z masową produkcją komponentów dla nowych komputerów z Cupertino.

Źródła DigiTimes podają jednak, że Apple ciągle planuje wprowadzenie na rynek nowych MacBooków Pro w drugiej połowie 2021 r., najprawdopodobniej w czwartym kwartale (w październiku lub listopadzie). Ale nawet jeśli premiera nie zostanie przesunięta na 2022 r. i odbędzie się jeszcze w tym roku, to dostępność nowych laptopów będzie w pierwszych tygodniach bardzo ograniczona.

Informatorzy DigiTimes podają też, że Apple może zdecydować się na wprowadzenie do sprzedaży najpierw modelu 14-calowego, a dopiero później wersji 16-calowej. Nie wykluczają, że mała ilość MacBooka Pro 14” może zostać wyprodukowana już w trzecim kwartale tego roku.

Nowe MacBooki Pro mają otrzymać nowy dizajn i mają być wyposażone w ekran mini-LED, procesor M2, magnetyczny port ładowania MagSafe, gniazdo karty SD oraz port HDMI. Najprawdopodobniej nie będą posiadały Touch Bara.

Więcej o nowych MacBookach Pro znajdziesz tutaj.

Apple pracuje też nad nowym, mocno przeprojektowanym modelem MacBooka Air, który ma być dostępny w wielu pastelowych kolorach [zobacz tutaj].

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: