Apple udostępniło iOS 14.7 beta 1 z nową funkcją dla HomePoda

Tomek Czech   20 maja 2021

Nie mamy jeszcze finalnej wersji iOS 14.6, ale Apple udostępniło już deweloperom pierwszą betę kolejnej aktualizacji – iOS 14.7. Oprócz standardowych drobnych ulepszeń i poprawek błędów, do tej pory znaleziono w niej jedną nową funkcję.

berrolia

iOS 14.7 – co nowego?

Nową funkcją w iOS 14.7 jest możliwość ustawienia minutnika na HomePodzie przy użyciu aplikacji Dom na iPhonie. Do tej pory było to możliwe jedynie głosowo, przy użyciu Siri.

Funkcja działa również na iPadzie w iPadOS 14.7 beta 1 i najprawdopodobniej będzie działała na Macu w macOS Big Sur 11.5. Wymaga oprogramowania HomePod Software 14.7 zainstalowanego na głośniku.

Wideo nagrane przez Jeffa Benjamina z 9to5Mac pokazuje, jak dokładnie działa nowa funkcja.

Oprócz iOS 14.7 beta 1, Apple udostępniło też wczoraj pierwsze bety iPadOS 14.7, tvOS 14.7 wraz z HomePod 14.7, watchOS 7.6 i macOS Big Sur 11.5.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: