Apple zapowiedziało nową funkcję iOS – “dźwięki tła”

Łukasz Bernaczyk   24 maja 2021

Wsród nowych funkcji dostępności, które mają niedługo trafić do urządzeń Apple, znajdą się też “dźwięki tła” dla iOS i iPadOS. Funkcjonalność ta ma pomóc użytkownikom iPhone’ów i iPadów w uspokojeniu się, skupieniu i odpoczynku.

berrolia

Dźwięki tła w iOS 15 i iPadOS 15

W ubiegłym tygodniu Apple zapowiedziało szereg nowych funkcji dostępności (m.in. możliwość obsługi Apple Watcha bez dotykania ekranu), których głównym zadaniem jest ułatwienie korzystania z urządzeń z Cupertino osobom z niepełnosprawnościami – ruchowymi, wzrokowymi, słuchowymi czy poznawczymi. Ale niejednokrotnie funkcje te okazują się przydatne dla wszystkich użytkowników.

Jedną z ciekawych nowości są”dźwięki tła”. Jak oficjalnie podaje Apple, mają one pozwolić użytkownikowi zminimalizować wpływ innych dźwięków otoczenia, które mogą rozpraszać jego uwagę.

Odtwarzane z iPhone’a lub iPada “dźwięki tła” pozwolą użytkownikowi pozostać skupionym i spokojnym, a nawet odpocząć i zrelaksować się.

W nowej funkcji znajdziemy sześć różnych “dźwięków tła” do wyboru:

  • zbalansowany szum
  • jasny szum
  • ciemny szum
  • ocean
  • deszcz
  • strumień

Dźwięki te będą mogły być odtwarzane w tle nawet podczas odtwarzania przez iPhone’a czy iPada innych dźwięków (np. systemowych czy ścieżki audio z wideo).

Jak podaje Apple, “dźwięki tła” trafią do iOS “później w tym roku” – najprawdopodobniej nastąpi to we wrześniu, wraz z premierą iOS 15.

Apple zaprezentuje iOS 15 podczas tegorocznej konferencji WWDC 2021, która rozpoczyna się 7 czerwca. Tego dnia powinno udostępnić pierwszą deweloperską wersję beta nowego systemu.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: