Tak może wyglądać nowy MacBook Pro 16″ z M1X, którego Apple ma pokazać na WWDC 2021

Łukasz Bernaczyk   28 maja 2021

Wiele wskazuje na to, że już za kilkanaście dni, podczas konferencji WWDC 2021, Apple zaprezentuje co najmniej jednego nowego MacBooka Pro. Nie jest wykluczone, że będzie to model 16-calowy. Grafik Antonio De Rosa przygotował wizualizację takiego laptopa, bazując na ostatnich doniesieniach na jego temat. Trzeba przyznać, że efekt jest świetny.

berrolia

Nowy MacBook Pro 16″ (2021) z układem M1X

Nie będę się tu skupiał na tym, jakimi parametrami ma się charakteryzować nowy Pro, ponieważ pisaliśmy już o tym na łamach ThinkApple.

Nie da się jednak przejść obojętnie obok wyglądu nowego laptopa, który stylistyką nawiązuje do iPhone’ów 12, iPadów Pro i Air oraz nowych iMac’ów.

Na ujęciu z góry MacBook Pro 16″ z renderów Antonio De Rosa nie różni się zbytnio od obecnego modelu. W oczy rzuca się brak dotykowego paska TouchBar oraz nieco odmieniony Touch ID (taki sam, jak w nowych wersjach klawiatury Magic Keyboard).

Na innych ujęciach lepiej widać stylistyczną linie znaną z iPhone’ów 12, iPadów Pro i Air oraz nowego iMac’a, co podkreślają płaskie boki laptopa.

Mamy też powrót wejścia HDMI oraz czytnika kart SD, jak i magnetycznego złącza MagSafe (w porcie USB-C Thunderbolt 3)

Nie wiemy, czy tegoroczny MacBook Pro 16″ otrzyma nowe kolorowe obudowym, ale z pewnością takich ruch ze strony Apple zostałby dobrze odebrany przez wielu użytkowników.

Konferencja WWDC 2021 odbędzie się w dniach 7-11 czerwca. Jeżeli Apple zamierza zaprezentować na niej nowegogo MacBooka Pro, to z pewnością stanie się to podczas sesji otwierającej, która rozpocznie się w poniedziałek, 7 czerwca, o godzinie 19:00 polskiego czasu. Nie pozostaje nam więc nic innego jak cierpliwie czekać.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Sprawdź promocje na:

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: