Nowe MacBooki Pro mogą zostać zaprezentowane na WWDC 2021

Tomek Czech   25 maja 2021

W poprzednich latach Apple wielokrotnie prezentowało nowe sprzęty podczas konferencji WWDC, ale nie było to regułą, więc trudno było przewidzieć, czy w tym roku na WWDC 2021 zobaczymy nowy hardware, czy też nie. Jednak wczoraj znany leaker Jon Prosser zasugerował, że podczas tegorocznej konferencji dla deweloperów Apple pokaże nowe MacBooki Pro.

berrolia

Nowe MacBooki Pro na WWDC 2021?

Prosser zareagował na tweet AppleTrack, w którym pojawiła się informacja, że podczas WWDC 2021 Apple może zaprezentować nowe modele MacBooka Pro. Leaker zretweetował ten tweet z komentarzem: „Mogę potwierdzić, że nadchodzi MacBook Pro”.

Choć powszechnie uznano to za potwierdzenie przez Prossera premiery nowych MBP podczas czerwcowej WWDC 2021, warto zauważyć, że leaker potwierdził jedynie, że zbliża się premiera tych komputerów, ale napisał kiedy ona nastąpi.

Może rzeczywiście miał na myśli właśnie najbliższą konferencję dla deweloperów, a może celowo skonstruował swój komentarz tak, żeby np. jutro móc dodać, że owszem, nadchodza, ale dojdą dopiero latem (taką datę premiery sugeruje Mark Gurman z Bloomberga), albo jesienią.

Możliwy jest też taki scenariusz, że Prosser ma informacje o tym, że Apple zamierza wprowadzić na rynek nowe MacBooki Pro, ale nie wie, kiedy to się stanie.

MacBook Pro 14”/16” (2021) – co wiemy?

Z ostatniego raportu Marka Gurmana z Bloomberga wynika, że tegoroczne MacBooki Pro z ekranem 14 i 16 cali będą wyposażone w następcę procesora M1 (prawdopodobnie „M2”), który będzie posiadał aż osiem rdzeni wysokowydajnych (high-performance) i dwa rdzenie energooszczędne (energy-efficient). Dla porównania, M1 posiada cztery rdzenie wysokowydajne i cztery energooszczędne. Nowy chip będzie też dostępny w wersji z 16 lub 32-rdzeniami GPU (M1 posiada 8-rdzeniowy GPU).

Znacznie zwiększy się też ilość pamięci RAM – będziemy mogli wybrać konfigurację z maksymalnie 64 GB RAM. Obecny 13-calowy MacBook Pro z M1 jest dostępny w wersjach z 8 lub 16 GB RAM.

Nowy chip będzie też posiadał ulepszony system Neural Engine.

Gurman potwierdził również wcześniejsze informacje o tym, że tegoroczne MacBooki Pro będą miały nowy dizajn, będą wyposażone w magnetyczny port ładowania MagSafe, gniazdo karty SD oraz port HDMI. Mogą posiadać też ekran mini-LED.

Wcześniej dziennikarz Bloomberga pisał, że z klawiatury nowych MacBooków najprawdopodobniej zniknie Touch Bar.

WWDC 2021 odbędzie się w dniach 7-11 czerwca, Keynote, na którym Apple zaprezentuje iOS 15, pozostałem nowe systemy oraz być może nowy sprzęt rozpocznie się 7 czerwca o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Sprawdź promocje na:

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: