Poznaliśmy dokładną datę i godzinę prezentacji iOS 15 i innych systemów – Apple udostępniło szczegółowy harmonogram WWDC 2021

Tomek Czech   24 maja 2021

W marcu Apple ogłosiło, że tegoroczna konferencja dla deweloperów – WWDC 2021, odbędzie się w dniach 7-11 czerwca. Dopiero dzisiaj ujawniło jednak pełny harmonogram wydarzenia, z którego dowiadujemy się, którego dnia, i o której godzinie zobaczymy prezentację iOS 15 i pozostałych nowych systemów.

berrolia

WWDC 2021 – data i godzina prezentacji iOS 15

Apple podaje, że prezentacja nowości dla wszystkich platform odbędzie się podczas sesji otwierającej WWDC 2021, która rozpocznie się 7 czerwca o godzinie 10:00 czasu lokalnego w Cupertino (czyli o 19:00 czasu polskiego).

To wtedy powinniśmy zobaczyć:

  • iOS 15
  • iPadOS 15
  • macOS 12
  • watchOS 8
  • tvOS 15 (wraz z HomePod 15)

Wszystko, co do tej pory wiemy na temat iOS 15 znajdziecie tutaj.

Co niezwykle ciekawe, oficjalne grafiki WWDC ’21 mogą sugerować, że podczas konferencji zobaczymy też zapowiedź nowego systemu operacyjnego dla okularów AR, nad którymi Apple pracuje od wielu lat.

Trudno powiedzieć, czy podczas WWDC 2021 Apple zaprezentuje nowe sprzęty. Być może wraz z nowym bezstratnym formatem dźwięku w Apple Music w iOS 15 zostanie zaprezentowana nowa wersja słuchawek AirPods, która umożliwi słuchanie muzyki w wysokiej rozdzielczości (obecnie żaden z modeli AirPodsów nie umożliwia odtwarzania formatu Apple Lossless).

W okolicach połowy roku spodziewana jest też premiera nowych MacBooków Pro z M2. Ich prezentacja na WWDC wydaje się mała prawdopodobna, ale nie jest wykluczona.

Aktualizacja: nowe MacBooki Pro mogą zostać zaprezentowane na WWDC 2021 [więcej szczegółów].

Sprawdź promocje na:

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: