Aktualizacja Apple Watch Series 3 wymaga teraz wymazania zegarka i rozłączenia pary z iPhonem

Tomek Czech   28 maja 2021

Po udostępnieniu przez Apple iOS 14.6 oraz watchOS 7.5 użytkownicy Apple Wtach Series 3 w wersji GPS-only (bez łączności komórkowej) proszeni są teraz przy aktualizacji systemu o rozłączenie pary z iPhonem i ponowne sparowanie z nim zegarka. Powodem jest zbyt mała ilość pamięci w tym modelu zegarka.

berrolia

Apple Watch Series 3 – aktualizacja do watchOS 7.5

Jak donoszą użytkownicy Apple Watch Series 3 w wersji GPS, w ostatnim czasie wykonanie aktualizacji systemy było prawie niemożliwe. Za każdym razem pojawiał się komunikat o niewystarczającej ilości miejsca. Działo się tak dlatego, że ten model Apple Watcha posiada jedynie 8 GB pamięci, co najwyraźniej nie wystarcza do dokonania uaktualnienia watchOS.

Rozwiązaniem tego problemu, rekomendowanym zresztą przez Apple (jeśli nie pomogłobywa skasowanie części aplikacji), było wymazanie zawartości zegarka po rozłączeniu pary z iPhonem i ponowne sparowanie z jednoczesną aktualizacją systemu. Jednak po udostępnieniu iOS 14.6 i watchOS 7.5 ta procedura stała się nie tylko rekomendacją, ale po prostu częścią procesu aktualizacji – przy próbie wykonania uaktualnienia wyskakuje informujące nas o tym okienko z powiadomieniem:

Aby zainstalować aktualizację watchOS, rozłącz sparowanie zegarka Apple Watch i ponownie sparuj go w aplikacji Apple Watch na telefonie iPhone.

(screenshot udostępniony przez czytelnika 9to5Mac z Brazylii)

Wygląda więc na to, że Apple będzie powoli wycofywało Apple Watch Series 3 z rynku – najprawdopodobniej nie będzie on kompatybilny z watchOS 8, który zostanie zaprezentowany na WWDC 2021, a jesienią, po pojawieniu się Apple Watch Series 7, model 3. generacji zostanie wycofany z oficjalnej sprzedaży.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: