Kiedy będzie dostępny iOS 15?

Tomek Czech   7 czerwca 2021

Apple zaprezentowało dzisiaj iOS 15 z wieloma nowościami dla FaceTime, Wiadomości, Zdjęć, funkcją Fucus, „szybkimi notatkami” czy mocno odmienionymi powiadomieniami. Kiedy firma z Cupertino udostępni użytkownikom nowy system? Zobaczmy, co wiemy na ten temat.

berrolia

iOS 15 – kiedy premiera?

Deweloperska beta iOS 15

Zacznijmy od tego, że Apple już udostępniło pierwszą deweloperską betę iOS 15. Więc jeśli posiadasz konto deweloperskie lub masz dostęp do deweloperskiego profilu beta, to już możesz zainstalować najnowszy system na swoim iPhonie.

iOS 15 – kiedy będzie dostępna pierwsza publiczna beta?

Od kilku lat Apple udostępnia publiczne wersje beta, które może zainstalować każdy użytkownik iPhone’a po przystąpieniu do darmowego programu Apple Software Beta Program.

Dzisiaj na WWDC 2021 Apple zapowiedziało, że udostępni pierwszą publiczną betę iOS 15 “w lipcu”. Nie podało dokładnej daty, ale w ostatnich latach udostępniało public beta 1 po około dwóch-trzech tygodniach od prezentacji na WWDC, więc możemy się spodziewać, że będziemy mogli zainstalować oficjalną testową wersję iOS 15 już w pierwszej połowie lipca (w zeszłym roku pierwsza publiczna beta iOS 14 pojawiło się 9 lipca).

iOS 15 – kiedy premiera finalnej wersji?

Apple zapowiedziało, że finalna wersja iOS 15 będzie dostępna dla wszystkich użytkowników “jesienią”. Tradycyjnie nie podało dokładnej daty.

Premiera nowej wersji iOS jest ściśle powiązana z premierą nowych iPhone’ów – w poprzednich latach nowy iOS pojawiał się w okolicach połowy września, pomiędzy konferencją prezentującą nowe iPhone’y, a startem ich sprzedaży. W ubiegłym roku premiera iOS 14 miała miejsce 16 września.

Apple z pewnością nie udostępni finalnej wersji iOS 15 przed pokazaniem iPhone’a 13, by nie zdradzić niektórych nowych funkcji nowego flagowca, o których informacje z pewnością będzie można znaleźć w nowym systemie. Zarówno prezentacja, jak i premiera sklepowa iPhone’a 13 jest spodziewana we wrześniu, wtedy więc najprawdopodobniej zadebiutuje też iOS 15.

Zobacz też: 10 najciekawszych nowości w iOS 15

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: