iPad mini 6 – nowy dizajn, większy ekran, 5G, USB-C i wsparcie dla mniejszej wersji Apple Pencil

Tomek Czech   13 czerwca 2021

Znany leaker Jon Prosser, do tej pory aktywny na Twitterze i Youtubie, odpalił właśnie również swoją stronę internetową FrontPageTech.com, na której planuje umieszczać przecieki na temat nowych produktów, nie tylko Apple. Zaczął od iPada mini 6, zdradzając wiele szczegółów na temat jego wyglądu, specyfikacji i daty premiery.

iPad mini 6 (2021)

Według informacji Prossera, iPad mini 6 będzie miał nowy dizajn, inspirowany iPadami Pro i iPadem Air 4. Leaker podaje, że mini 6 będzie de facto wyglądał jak mniejsza wersja iPada Air 4. generacji.

Porównanie: iPad Air 4 vs. iPad mini 6

Zniknie przycisk Home, co pozwoli na zastosowanie większego ekranu w obudowie o rozmiarze niemal identycznym, jak obecna wersja iPada mini – nowy model ma być od niej jedynie o 3 milimetry dłuższy i szerszy.

Dokładne wymiary iPada mini 6 mają wynosić: 206,3 mm x 137,8 mm x 6,1 mm.

Prosser nie podaje, jaka będzie przekątna ekranu nowego mini. Wcześniej anality Ming-Chi Kuo informował, że będzie ona wynosić około 8,4 cala (obecnie jest to 7,9 cala).

Nowy iPad mini ma być wyposażony w procesor A14 Bionic, modem 5G i znacznie ulepszone głośniki, a Touch ID znajdzie się w przycisku Power (wzorem iPada Air 4).

Port Lightning ma być zastąpiony przez USB-C.

iPad mini 6 ma być dostępny w trzech kolorach (srebrny, czarny, złoty), a jego premiera planowana jest na koniec tego roku.

Według źródeł Prossera, całkiem prawdopodobne jest, że nowy mini otrzyma wsparcie dla Apple Pencil. Co ciekawe jednak, może to być nowy, mniejszy model rysika z Cupertino.

Nie wiadomo, czy będzie to dodatkowy model Apple Pancil, przeznaczony dla iPada mini (a może w przyszłości również dla iPhone’a…), czy po prostu Apple zmniejszy swój rysik i Apple Pencil 3 będzie bezpośrednim następcą rysika drugiej generacji, przeznaczonym dla wszystkich iPadów.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: