Apple wprowadziło 6 nowych widżetów w iOS 15 i iPadOS 15

Łukasz Bernaczyk   21 czerwca 2021

Jedną z nowości systemów iOS 15 i iPadOS 15 są nowe widżety, które możemy przypiąć w dowolnym miejscu ekranu początkowego iPhone’a i iPada. Zobaczmy, jakie widżety dołączyły do tych dobrze już znanych z iOS 14.

berrolia

6 nowych widżetów w iOS 15 i iPadOS 15

Widżet Kontakty – pozwala na wybieranie połączeń głosowych, połączeń FaceTime, wysłanie wiadomości tekstowej, lokalizowanie i wysyłanie maili do kontaktów przypiętych do widżetu. Jeżeli użytkownik korzysta z Chmury Rodzinnej, z poziomu widżetu może także akceptować zakupy aplikacji z App Store oraz akceptować prośby o wydłużenie czasu przed ekranem składane przez dzieci.

Widżet Sen – prezentuje dane i statystyki dotyczące snu użytkownika oraz pozwala przeglądać ustalony kalendarz snu.

Widżet Mail – pokazuje ostatnio otrzymane wiadomości e-mail.

Widżet App Store – pokazuje aplikacje i kolekcje aplikacji, które w App Store widzimy w zakładce “Dziś”.

Widżet Znajdź – możemy de facto dodać dwa widżety aplikacji Znajdź prezentujące różne dane. Pierwszy to widżet Osoby, pokazujący lokalizację osób, które udostępniają nam swoje położenie. Drugi widżet to Przedmioty, pokazujący nam lokalizację naszych AirTagów oraz innych kompatybilnych lokalizatorów i urządzeń.

Widżet Game Center – pokazuje gry, w które ostatnio graliśmy i pozwala szybko wrócić do grania. Ponadto na widżecie widzimy też gry, w które grają nasi znajomi.

Przypomnę, że opisane wyżej nowe widżety to tylko te dotyczące aplikacji systemowych iOS i iPadOS. Za tworzenie widżetów aplikacji firm trzecich odpowiadają ich deweloperzy.

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: