Przeciek: premiera nowych MacBooków Pro z M1X w październiku lub listopadzie

Tomek Czech   21 czerwca 2021

Od dawna czekamy na nowe MacBooki Pro z ekranem mini-LED i procesorem M1X/M2 – następcą układu M1. Na temat daty ich premiery pojawiają się skrajnie różne doniesienia – od takich, zgodnie z którymi nowe komputery mogą zadebiutować dosłownie na dniach, do takich, które mówią o premierze dopiero pod koniec roku lub nawet na początku 2022 r. W weekend pojawił się nowy przeciek na ten temat.

berrolia

MacBook Pro z M1X – data premiery

Autorem najnowszego przecieku jest deweloper iOS i leaker ukrywający się pod nickiem Dylan, który w przeszłości kilkakrotnie podawał sprawdzone informacje na temat nowych produktów Apple (np. pokazanych w kwietniu iPadów Pro oraz iMaca z M1), choć czasem też się mylił.

Według niego, premiera nowych MacBooków Pro 14” i 16” „na pewno” odbędzie się w czwartym kwartale tego roku – pod koniec października lub na początku listopada.

W kolejnym tweecie Dylan podał też, że razem z nowymi MacBookami Pro należy się spodziewać premiery odświeżonego modelu Maca mini z M1x.

Wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo w kilku swoich raportach pisał, że nowe MacBooki Pro trafią do sprzedaży „w drugiej połowie 2021 r.”. Niedawno Mark Gurman z Bloomberga podawał, że komputery mogą pojawić się już latem. Z kolei tajwański Digitimes wielokrotnie informował, że ze względu na opóźnienia w produkcji paneli mini-LED, MacBooki Pro z M1X zadebiutują dopiero pod koniec roku (a premiera modelu 16-calowego może nawet zostać przełożona ma początek 2022 r.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: