Raport: tak będzie wyglądał nowy Mac mini

Tomek Czech   25 maja 2021

Wczoraj Jon Prosser potwierdził, że podczas WWDC 2021 Apple zaprezentuje nowego MacBooka Pro, a dzisiaj jako pierwszy przekazał informacje o kolejnym Macu, którego premiera ma się odbyć w najbliższym czasie – przeprojektowanym Macu mini z procesorem M1X.

berrolia

Mac mini (M1X, 2021)

Nowy Mac mini ma być znacznie mniejszy od obecnego modelu – przede wszystkim ma być od niego znacznie cieńszy.

Górna część obudowy, która obecnie jest aluminiowa, w nowym mini ma być wykonana z materiału przypominającego pleksi, czyli szkło akrylowe. Prosser spekuluje, że taki ruch może być spowodowany chęcią wprowadzenia różnych wersji kolorystycznych, a dokładniej – Maca mini w dwóch odcieniach jednego koloru, podobnie jak zrobiono w przypadku nowego iMaca 24”.

Na dole zobaczymy podstawkę w formie dwóch podłużnych gumowych pasków – taką samą, jak w zaprezentowanym niedawno iMacu. Znajdzie się też tam otwór wentylatora.

Nowy Mac mini ma być wyposażony w cztery porty Thunderbolt/USB-4, dwa porty USB-A, HDMI oraz Ethernet. Ma też posiadać magnetyczny port ładowania MagSafe – identyczny, jak w nowym iMacu 24”.

Komputer ma być wyposażony w następcę procesora M1 – układ M1X. Kilka dni temu Mark Gurman z Bloomberga podawał, że nowy Mac mini będzie posiadał ten sam chip, który trafi do tegorocznych MacBooków Pro.

Więcej o specyfikacji procesora w nowych MacBookach Pro 14” i 16” przeczytasz tutaj.

Sprawdź promocje na:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: