Nowości w iOS 15: funkcja monitorowania jedzenia, ulepszony Dark Mode, zmiany w aplikacji Wiadomości

Tomek Czech   26 maja 2021

W sieci pojawił się właśnie nowy przeciek na temat iOS 15. Co prawda pochodzi z niesprawdzonego źródła, ale został uwiarygodniony przez Marka Gurmana z Bloomberga.

berrolia

iOS 15 – kolejne nowości

Informacje pochodzą od Connora Jewissa, który twierdzi, że widział zmiany w iOS 15 na własne oczy. Według niego, w nowej wersji systemu dla iPhone’a zobaczymy:

  • zmiany w interfejsie trybu ciemnego;
  • ulepszenia w aplikacji Wiadomości;
  • minitorowanie jedzenia i inne nwości w aplikacji Zdrowie;
  • nowe ustawienia powiadomień i nowe wygląd powiadomień na ekranie blokady.

Na informacje o przekazywanych przez Jewissa nowościach w iOS 15 zareagował Mark Gurman z Bloomberga, który napisał: „Nie zapominajmy o odświeżonych banerach powiadomień”.

Miesiąc temu to właśnie Gurman jako pierwszy podawał informacje o nowych opcjach powiadomień i odświeżonej aplikacji Wiadomości.

W iOS 15 i iPadOS 15 znajdziemy nowe ustawienia powiadomień – to czy i w jaki sposób system powiadamia nas o danym zdarzeniu będziemy mogli uzależnić od naszego obecnego statusu: np. iOS 15 będzie mógł nas powiadamiać w inny sposób o połączeniu przychodzącym kiedy pracujemy, a w inny kiedy śpimy, czy kiedy prowadzimy samochód itd.

Menu wyboru tych ustawień znajdziemy na nieco odmienionym ekranie blokady oraz w Centrum sterowania. Za jego pomocą będziemy mogli szybko ustawić nasz obecny status (np. „pracuję”, śpię”, „prowadzę samochód”).

Informatorzy Gurmana nie podali wielu szczegółów na temat odświeżonej aplikacji Wiadomości, poza tym, że ma ona działać bardziej jak sieć społecznościowa, która lepiej konkurowałaby z WhatsApp.

O innych zmianach w iOS 15 i iPadOS 15, o których informował dziennikarz Bloomberga przeczytacie tutaj.

iOS 15 i nowe wersje wszystkich pozostałych systemów z Cupertino zostaną zaprezentowane 7 czerwca podczas WWDC 2021.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Sprawdź promocje na:

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: