16-calowy iPad? Z najnowszego raportu wynika, że Apple pracuje nad większymi iPadami

Łukasz Bernaczyk   28 czerwca 2021

W swoim najnowszym raporcie Mark Gurman z Bloomberga pisze, że Apple rozważa wprowadzenie do sprzedaży iPadów z jeszcze większym niż obecnie ekranami. Teraz największy z tabletów Apple ma wyświetlacz o przekątnej 12,9 cala. W kontekście większych iPadów mówi się o przekątnej 14, a nawet 16 cali.

berrolia

iPad z jeszcze większym ekranem

Z informacji zdobytych przez Gurmana wynika, że w laboratoriach w Cupertino inżynierowie testując nowe rozmiary dotykowych wyświetlaczy do iPadów.

Jak pisze dziennikarz Bloomberga:

Wraz ze wzrostem produktywności na iPadOS rośnie zapotrzebowanie na większą powierzchnię ekranu, aby móc efektywniej wykonywać pracę i wykorzystywać wielozadaniowość iPada.

Gurman dodał też, że iPady z większymi ekranami nie trafią do sprzedaży zbyt szybko – są to raczej plany dotyczące kilkuletniej perspektywy. Zaznaczył też, że – podobnie jak w przypadku wszystkich nowych projektów Apple – większe iPady mogą nigdy nie trafić do sprzedaży. Osobiście uważam, że w dobie zacierającej się różnicy pomiędzy iPadami i MacBookami tak się jednak nie stanie, i że tablety Apple z ekranami o przekątnej 14-16 cali zobaczymy nie później niż za 2-3 lata.

Dziennikarz Bloomberga przypomina też dzisiaj, że w przyszłym roku Apple planuje wprowadzić na rynek odmienionego iPada Pro ze szklaną obudową umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe (Qi i MagSafe) oraz być może wyposażonego w funkcję indukcyjnego ładowania dwukierunkowego [więcej szczegółów].

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: