Raport: premiera nowych MacBooków Pro z mini-LED 14” i 16” we wrześniu

Tomek Czech   1 lipca 2021

Od dawna czekamy na nowe MacBooki Pro 14” i 16” z ekranem mini-LED i procesorem M1X (lub M2). W końcu pojawiły się konkrety na temat daty ich premiery – DigiTimes pisze dzisiaj, że komputery zostaną zaprezentowane we wrześniu.

berrolia

MacBook Pro (2021) – data premiery

Dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga najpierw podawał, że premiera nowych MacBooków Pro może się odbyć już latem, ale kilka dni temu poinformował, że Apple opóźniło nieco wprowadzenie tych komputerów na rynek i w związku z tym nie należy się ich spodziewać „w ciągu najbliższych tygodni – aż do premiery nowych iPhone’ów’”. Dzisiejszy raport DigiTimes potwierdza jego słowa.

Trudno powiedzieć, czy nowe MacBooki Pro 14” i 16” zostaną zaprezentowane na tej samej wrześniowej konferencji, na której Apple niemal co roku pokazuje światu nowe modele iPhone’a. Zazwyczaj na tym samym evencie prezentuje również nowego Apple Watcha, czasami  też nowy model iPada (i to raczej nie w wersji Pro).

Dla komputerów zazwyczaj przewidziany jest osobny event. Tym bardziej, że nowe MacBooki Pro mają być mocno odmienione – nowy dizajn, ekran mini-LED, powrót portu HDMI, magnetycznego ładowania MagSafe i gniazda karty SD, usunięcie TouchBara, nowy, superszybki procesor M1X lub M2, następca układu M1, nawet 64 GB RAM.

Nie jest więc wykluczone, że DigiTimes nieco myli się co do daty premiery nowych komputerów, która ostatecznie odbędzie się w październiku – miesiącu, w którym w przeszłości Apple często pokazywało nowe Maki.

Ale nie wykluczajmy też opcji wrześniowej – Apple wielokrotnie udowadniało, że lubi zaskakiwać i nie waha się przełamywać utartych schematów harmonogramu swoich premier.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: