Apple pracuje nad większym iMakiem z procesorem M1X/M2X – raport

Łukasz Bernaczyk   12 lipca 2021

W swoim najnowszym newsletterze Marc Gurman z Bloomberga informuje, że Apple ma w planach wprowadzenie do sprzedaży iMaca z własnym procesorem Apple Silicon, wyposażonego w ekran o większej przekątnej niż sprzedawany obecnie model 24-calowy.

berrolia

iMac M1x/M2X – 27″, 30″, 32″?

W kwietniu tego roku, podczas konferencji “Spring Loaded” Apple pokazało nowe, kolorowe iMaki 24″ z autorskimi procesorami M1.

Wiele mówiło się wtedy o tym, że w ofercie Apple przydałby model z ekranem o większej przekątnej, następca obecnego iMaca 27”.

24 cale to wielkość spokojnie wystarczająca do “domowego” użytku, jednak do profesjonalnych zastosowań niejednokrotnie to za mało.

W sieci już od dawna krążyły informacje o tym, że Apple pracuje nad większą wersją iMaca z własnym procesorem, który zastąpi wycofanego niedawno iMaca Pro.

W maju Mark Gurman informował, że prace nad większym iMakiem zostały tymczasowo wstrzymane, by Apple mogło się skupić na dostarczeniu do odbiorców na czas nowego iMaca 24″.

Teraz, w nowym newsletterze, redaktor Bloomberga pisze, że prace na iMakiem z większą przekątną ekranu zostały wznowione i trwają zgodnie z planem założonym przez Apple.

Według informatorów Gurmana, nowy iMac będzie posiadał układ M1X lub M2X i jest „bardzo prawdopodobne”, że jego ekran będzie większy niż 27 cali (czyli od ekranu największego sprzedawanego obecnie iMaca z procesorem Intela). Już kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że nowy iMac będzie posiadał znacznie większy wyświetlacz niż obecnie – mówiło się o 32-calowy wyświetlaczu.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: