Raport: produkcja nowych MacBooków Pro 14″ i 16″ ruszy w 3. kwartale 2021. Kiedy premiera sklepowa?

Łukasz Bernaczyk   12 lipca 2021

W swojej najnowszej notatce dla inwestorów analityk i Ming-Chi Kuo informuje, że produkcja nowych, przeprojektowanych MacBooków Pro z ekranami o przekątnej 14 i 16 cali rozpocznie się w 3. kwartale tego roku. Zobaczmy, kiedy możemy spodziewać się premiery.

berrolia

MacBook Pro 14″ i 16” – kiedy premiera?

Nowe, przeprojektowane MacBooki Pro z ekranami o przekątnych 14 i 16 cali, wykonanymi w technologii mini-LED to chyba najbardziej wyczekiwane w tym roku urządzenia Apple.
Poza wyświetlaczami mini-LED Liquid Retina XDR, nowe laptopy z linii Pro od Apple otrzymają procesory Apple Silicon, najprawdopodobniej M1X.

Do nowych MacBooków Pro wróci także port HDMI, gniazdo kart SD i złącze MagSafe.

Według najnowszego raportu Kuo, zaplanowana wcześniej masowa produkcja MacBooków Pro 2021 rozpocznie się zgodnie z planem – w trzecim kwartale tego roku.

MacBook Pro 14” i 16” (2021) – data premiery

Jeżeli produkcja nowych MacBooków Pro rzeczywiście rozpocznie się w trzecim kwartale (najprawdopodobniej we wrześniu), to uważam, że ich premiera przypadnie na październik/listopad 2021 r.

Teoretycznie Apple mogłoby pokazać nowe laptopy Pro już we wrześniu, wraz iPhone’ami 13 i zegarkami Apple Watch Series 7.

Biorąc jednak pod uwagę, że w nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ otrzymają naprawdę sporo nowości, z pewnością najwięcej od wielu lat, uważam, że Apple postanowi zorganizować dla nich osobną prezentację, bliżej okresu przedświątecznego, kiedy produkty Apple sprzedają się wyjątkowo dobrze, szczególnie te nowe.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: