Raport: produkcja nowych MacBooków Pro 14″ i 16″ ruszy w 3. kwartale 2021. Kiedy premiera sklepowa?

Łukasz Bernaczyk   12 lipca 2021

W swojej najnowszej notatce dla inwestorów analityk i Ming-Chi Kuo informuje, że produkcja nowych, przeprojektowanych MacBooków Pro z ekranami o przekątnej 14 i 16 cali rozpocznie się w 3. kwartale tego roku. Zobaczmy, kiedy możemy spodziewać się premiery.

berrolia

MacBook Pro 14″ i 16” – kiedy premiera?

Nowe, przeprojektowane MacBooki Pro z ekranami o przekątnych 14 i 16 cali, wykonanymi w technologii mini-LED to chyba najbardziej wyczekiwane w tym roku urządzenia Apple.
Poza wyświetlaczami mini-LED Liquid Retina XDR, nowe laptopy z linii Pro od Apple otrzymają procesory Apple Silicon, najprawdopodobniej M1X.

Do nowych MacBooków Pro wróci także port HDMI, gniazdo kart SD i złącze MagSafe.

Według najnowszego raportu Kuo, zaplanowana wcześniej masowa produkcja MacBooków Pro 2021 rozpocznie się zgodnie z planem – w trzecim kwartale tego roku.

MacBook Pro 14” i 16” (2021) – data premiery

Jeżeli produkcja nowych MacBooków Pro rzeczywiście rozpocznie się w trzecim kwartale (najprawdopodobniej we wrześniu), to uważam, że ich premiera przypadnie na październik/listopad 2021 r.

Teoretycznie Apple mogłoby pokazać nowe laptopy Pro już we wrześniu, wraz iPhone’ami 13 i zegarkami Apple Watch Series 7.

Biorąc jednak pod uwagę, że w nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ otrzymają naprawdę sporo nowości, z pewnością najwięcej od wielu lat, uważam, że Apple postanowi zorganizować dla nich osobną prezentację, bliżej okresu przedświątecznego, kiedy produkty Apple sprzedają się wyjątkowo dobrze, szczególnie te nowe.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: