Raport: Apple wprowadzi na rynek iPhone’a SE 3 z procesorem A14 Bionic i łącznością 5G

Łukasz Bernaczyk   20 lipca 2021

Najnowsze doniesienia tajwańskiego DigiTimes zdają się potwierdzać wcześniejsze informacje od poważanego analityka Ming-Chi Kuo – według tych danych, Apple zamierza wprowadzić na rynek iPhone’a SE 3 już w pierwszej połowie 2022 roku. Smartfon ma otrzymać procesor A14 Bionic znany z iPhone’ów 12 oraz modem do łączności 5G.

berrolia

iPhone SE 3 (2022) z A14 Bionic i 5G

Z informacji zdobytych zarówno przez DigiTimes, jak i Ming-Chi Kuo wynika, że wygląd i rozmiar iPhone’a SE 3 nie ulegną zmianie. Będzie to zatem smartfon z ekranem o przekątnej 4,7 cala i jednocześnie jedyny iPhone w oficjalnej sprzedaży Apple z fizycznym przyciskiem “Początek” z wbudowanym Touch ID.

Smartfon ma otrzymać nowszy procesor – zastosowany w iPhonie 12 układ A14 Bionic oraz modem łączności 5G. Ma to być najtańszy iPhone z 5G.

Premiera iPhone’a SE 3. generacji planowana jest na pierwszą połowę 2022 r., czyli – sądząc po tym, jak to wyglądało w ubiegłych latach – najprawdopodobniej zobaczymy go pod koniec marca lub w pierwszej połowie kwietnia.

Zmieniony iPhone SE 4 w 2023 roku

Przypomnę tylko, że według analityka Rossa Younga, większe zmiany iPhone SE otrzyma w 2023 roku. Wtedy ekran iPhone’a SE ma urosnąć do przekątnej równej 6,1 cala, natomiast wcięcie w ekranie ma zastąpić mały otwór na kamerę.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: