iPad mini 6 z najnowszym chipem A15 Bionic, portem USB-C, złączem Smart Connector i nowym dizajnem – raport

Tomek Czech   20 lipca 2021

Od dawna czekamy na iPada mini 6, którego premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku. Redaktorzy 9t05Mac opublikowali właśnie garść ciekawych, nawet nieco zaskakujących informacji na temat nowego tabletu z Cupertino.

berrolia

iPad mini 6 (2021)

Jeśli informacje pozyskane przez 9to5Mac potwierdzą się, to znaczy, że Apple ma bardzo poważne zamiary wobec nowej wersji swojego najmniejszego tabletu.

Po pierwsze, chce go wyposażyć w najnowszy chip A15 Bionic, dokładnie taki, jaki zostanie zastosowany w iPhonie 13.

Po drugie, iPad mini 6 ma posiadać magnetyczne złącze Smart Connector, dzięki któremu można będzie do niego podłączyć nowe akcesoria, jak np. klawiatura Smart Keyboard.

Po trzecie, port Lightning ma zostać zastąpiony portem USB-C, co pozwoli na używanie nowego mini ze znacznie większą liczbą akcesoriów.

Zmieni się też dizajn – iPad mini 6 ma wyglądać podobnie, jak iPad Air 4. generacji, co oznacza płaskie ramki boczne ze ściętymi krawędziami i prawdopodobnie większą niż obecnie liczbę wersji kolorystycznych.

Oznacza to również bezramkową konstrukcję bez przycisku Home i przeniesienie czytnika linii papilarnych Touch ID do przycisku Włącz/Wyłącz.

Wcześniejsze przecieki mówiły o powiększeniu ekranu iPada mini z obecnych 7,9 cala do około 8,4” – 9”

Źródła 9to5Mac nie podają żadnych informacji na temat daty premiery iPada mini 6. Według ostatniego raportu Marka Gurmana z Bloomberga, odbędzie się ona jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w październiku lub listopadzie.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: