Większy i mocniejszy iMac z układem M1X zadebiutuje dopiero w przyszłym roku – twierdzi znany leaker

Łukasz Bernaczyk   27 lipca 2021

Po premierze nowego iMaca z ekranem o przekątnej 24 cale i układem Apple M1 głośno zrobiło się o jego większym i mocniejszym bracie, który miał zadebiutować później w tym roku. Najnowsze doniesienia od znanego leakera wskazują, że premiera nowego iMaca odbędzie się dopiero w 2022 roku.

berrolia

Nowy iMac z M1X (2022)

Leaker o pseudonimie Dylan miał w ostanim czasie bardzo dokładne informacje o premierach nowych produktów Apple na długo przed ich oficjalnym ogłoszeniem.

Tak było chociażby w przypadku iPada Pro zaprezentowanymi w kwietniu tego roku – Dylan już w listopadzie 2020 r. podawał, że nowe tablety będą wyposażone w procesory Apple M1. Podobna historia dotyczyła zaprezentowanego w kwietniu nowego iMaca 24″.

W swoim najnowszym wpisie na Twitterze leaker informuje, że przewidywana wcześniej na końcówkę tego roku premiera większego (ekran o przekątnej między 27 a 32 cale) i mocniejszego (układ Apple M1X) iMaca przesunięta została na 2022 r.

Jako powód takiej decyzji ze strony Apple Dylan podaje opóźnienia w producji układów scalonych, w tym procesorów, które w ostatnim czasie dotknęły w zasadzie wszystkie firmy produkujące jakąkolwiek elektronikę.

Opóźnienia te sprawiły, że nowego i większego iMaca nie udało się zaprezentować wcześniej, a jedynym wolnym oknem czasowym pozostaje czwarty kwartał tego roku.

Problem w tym, że w tym właśnie okresie ma nastąpić premiera nowych MacBooków Pro (14″ i 16), a – jak pisze leaker – Apple nie chcem by MacBooki Pro i iMac konkurowały ze sobą marketingowo.

Z tego względu szefostwo firmy z Cupertino postanowiło zaprezentować najpierw nowe MacBooki Pro w czwartym kwartale tego roku, a nowgo, większego i mocniejszego iMaca pokazać dopiero w przyszłym roku.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: