Kolejne Maki z Apple Silicon – poznaliśmy prawdopodobny harmonogram premier

Tomek Czech   2 sierpnia 2021

W zeszłym roku Apple zapowiedziało, że w ciągu dwóch lat wyposaży wszystkie wszystkie swoje komputery w autorski czip Apple Silicon. Pierwsze komputery z takim procesorem (M1) pojawiły się w listopadzie 2020 r. – były to MacBook Air, MacBook Pro i Mac mini. W kwietniu tego roku do sprzedaży trafił pierwszy iMac (24”) z czipem M1. Teraz Mark Gurman z Bloomberga pisze, kiedy powinniśmy zobaczyć kolejne Maki z Apple Silicon.

berrolia

Nowe Maki z Apple Silicon

2021

  • MacBook Pro 14” i 16” – Gurman potwierdza, że długo wyczekiwane nowe MacBooki Pro z ekranem mini-LED 14” i 16” pojawią się na rynku „w najbliższych miesiącach”, pomiędzy wrześniem a listopadem. Więcej o tych komputerach przeczytasz tutaj.
  • Mac mini – Gurman pisze, że premiera nowej wersji Maca mini odbędzie się „niedługo po” premierze nowych MacBooków Pro, więc najprawdopodobniej stanie się to jeszcze w tym roku. Nowy mini ma być wyposażony w procesor M1 i ma posiadać nowy dizajn [więcej szczegółów].

2022

  • MacBook Air – w przyszłym roku Apple planuje odświeżyć MacBooka Air – komputer będzie całkowicie przeprojektowany i dostępny w wielu kolorach (zobacz, jak ma wyglądać), będzie też wyposażony w ulepszoną wersję chipu M1 (według Gurmana, procesor ten będzie miał tę samą ilość rdzeni CPU co M1 -osiem, ale będzie od niego szybszy; będzie też wyposażony w więcej rdzeni graficznych – dziewięć lub dziesięć – obecnie jest to siedem lub osiem rdzeni GPU).
  • iMac – już od premiery iMaca 24” mówi się, że Apple planuje też wprowadzić na rynek większą i zdecydowanie bardziej wydajną wersję iMaca, następcę wycofanego niedawno ze sprzedaży iMaca Pro. Nowy iMac powinien pojawić się na rynku „przed końcem” 2022 r. (czyli raczej w drugiej połowie przyszłego roku). Może mieć nawet 32-calowy ekran.
  • Mac Pro – procesor Apple Silicon trafi również do najmocniejszego z Maców. Premiera nowego Maca Pro z czipem stworzonym w Cupertino ma być planowana na drugą połowę 2022 r. Komputer będzie wyglądał podobnie do obecnego Maca Pro, ale ma być od niego nawet o połowę mniejszy. Gurman potwierdza też, że wcześniej Apple odświeży obecną wersję Maca Pro o najnowszy procesor Intela – Ice Lake Xeon W-3300.

Wcześniej dziennikarz Bloomberga wspominał, że procesor, w który będzie wyposażony nowy MacBook Air trafi też do odświeżonej wersji MacBooka Pro 13”. Nie wiadomo, kiedy ten komputer trafi do sprzedaży – czy jeszcze w tym roku, wraz z nowymi MacBookami Pro 14” i 16”, czy w przyszłym, wraz z przeprojektowanym MacBookiem Air.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: