Pierwsze recenzje iPhone’a 13: świetna kamera, fantastyczny ekran, dłuższy czas pracy na baterii, Tryb filmowy do poprawy

Tomek Czech   21 września 2021

Największe amerykańskie media i blogi technologiczne opublikowały dzisiaj pierwsze recenzje wszystkich czterech modeli iPhone’a 13. Opinie są zdecydowanie pozytywne – umiarkowany, ale solidny update zeszłorocznych flagowców, z którego najbardziej ucieszą się użytkownicy przesiadający się na iPhone’a 13 ze starszych modeli sprzed kilku lat.

berrolia

iPhone 13 (mini/Pro/Max) – pierwsze recenzje

Recenzenci dobrze oceniają przede wszystkim ulepszoną kamerę, zwłaszcza w modelach Pro (większy zoom, jeszcze lepsza jakość zdjęć, zwłaszcza w nocy/w trudnych warunkach oświetleniowych, świetna jakość wideo, nowa funkcja makrofotografii i Style fotograficzne) i znacznie wydłużony czas pracy na baterii („incredible battery life” – pisze The Verge).

Dobrze oceniany jest też nowy wyświetlacz ProMotion z odświeżaniem 120 Hz, choć recenzenci zauważają, że wiele flagowych smartfonów z Androidem ma takie ekrany od lat. Niektórzy narzekają na brak funkcji niegasnącego wyświetlacza (always-on), która także jest od dawna obecna u konkurencji.

Pozytywne oceny zbiera również nowy Tryb filmowy (Cinematic Video), choć w opinii recenzentów wiele jest tu jeszcze do poprawy (podobnie, jak zaraz po premierze było z trybem portretowym dla zdjęć), i dlatego na razie raczej nie będzie on używany do profesjonalnych projektów.

Generalnie – świetna kamera, świetny ekran, długi czas pracy na baterii. Choć przesiadający się z iPhone’a 12/12 Pro nie zauważą wielkiej różnicy, iPhone 13/13 Pro będzie fantastycznym telefonem dla osób używających do tej pory jednego ze starszych modeli.

Recenzje wideo możecie zobaczyć poniżej.

iPhone 13 Pro – recenzja The Verge

iPhone 13 – unboxing i pierwsze wrażenia MKBHD

iPhone 13 – recenzja iJustine

iPhone 13 – recenzja The Wall Street Journal

iPhone 13 – recenzja Rene Ritchie

iPhone 13 – recenzja Brian Tong

iPhone 13 – recenzja The Verge

Wszystko, co musisz wiedzieć o iPhonie 13 znajdziesz tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: