To (jednak) dobry moment na zakup MacBooka Air z M1 – nowego modelu szybko nie zobaczymy (raport)

Łukasz Bernaczyk   28 września 2021

Od dawna słyszymy, że Apple planuje wprowdzić na rynek nowego MacBooka Air z własnym procesorem – następcą znakomitego M1. Z tego powodu wiele osób wahało się, czy kupować obecnego Aira, czy czekać na nowy model (dostajemy wiele takich pytań). Okazuje się jednak, że na nowego MacBooka Air poczekamy prawdopodobnie jeszcze rok, więc wstrzymywanie się z zakupem aż tak długi czas nie ma chyba sensu.

berrolia

Kuo: nowy MacBook Air dopiero jesienią 2022

Według najnowszych informacji zdobytych przez analityka Ming-Chi Kuo, masowa produkcja MacBook Air nowej generacji rozpocznie się pod koniec drugiego lub na początku trzeciego kwartału 2022 roku.

Oznacza to, że komputer trafi do sprzedaży dopiero za rok, w okresie jesienno-zimowym. Najwidoczniej Apple stwierdziło, że Air, który w grudniu 2020 roku otrzymał układ M1 jest wystarczająco mocny, by spełniać oczekiwania klientów jeszcze przez najbliższy rok. Ma oczywiście rację, MacBook Air z M1 jest niezwykle wydajnym komputerem – testy pokazały, że jest szybszy nawet od topowego MacBooka Pro z Intel i9.

Jeżeli więc zastanawiałeś/aś się nad zakupem MacBooka Air, teraz jest dobry moment, by to zrobić. Po nowym roku będzie sie już bardziej opłacało poczekać kilka miesięcy na nowszy model.

Obecnie MacBooka Air z M1 można kupić ze sporą zniżką, taniej prawie o tysiac złotych.

Model z dyskiem 256 GB:

Model z dyskiem 512 GB:

W promocji jest też najnowszy MacBook Pro z M1 – zniżki sięgają aż 1500 zł! [sprawdź tutaj]

MacBook Air (2022) – co nowego ?

Nowy Air ma otrzymać nowy dizajn w stylu najnowszych iPhone’ów i iPadów – z płaskimi bokami oraz płaską górną i dolną częścią obudowy. Będzie również wyposażony w następcę procesora M1 (M1X/M2) oraz wyświetlacz mini-LED z wąskimi ramkami.

Nowy MacBook Air ma również posiadać dwa porty USB 4 oraz magnetyczny port ładowania MagSafe. Laptop będzie dostępny w kilku opcjach kolorystycznych, zbliżonych do kolorów obecnych iMac’ów 24″.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

***

Artykuł zawiera linki afiliacyjne do Amazon.pl.

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: