Apple udostępniło aktualizację iOS 15.1 beta 2 rozwiązującą problem odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watcha

Tomek Czech   28 września 2021

Apple udostępniło dzisiaj drugą betę iOS 15.1. Aktualizacja skupia się na drobnych ulepszeniach i naprawach błędów. Między innymi rozwiązuje problem , który uniemożliwiał odblokowanie iPhone’a za pomocą Apple Watcha.

berrolia

iOS 15.1 beta 2

Po instalacji finalnej wersji iOS 15 wielu użytkowników skarżyło się, że przestała im działać wprowadzona w iOS 14.5 funkcja odblokowywania iPhone’a przy pomocy Apple Watcha, gdy mamy założoną maskę. Najnowsza beta rozwiązuje ten problem, ale wymaga też najnowszej wersji oprogramowania dla Apple Watcha – watchOS 8.1, którego druga bata również została dzisiaj oddana w ręce deweloperów.

Z dużym prawdopodobieństwem w najbliższych dniach Apple udostępni wszystkim użytkownikom aktualizacje iOS 15 i watchOS, dzięki której funkcja „Unlock with Apple Watch” znowu będzie działać. Nie wiadomo, czy będą to drobne uaktualnienia iOS 15.0.1 i watchOS 8.0.1, czy będziemy musili czekać na finalne wersje iOS 15.1 i watchOS 8.1.

Przypomnę, że pierwsza beta iOS 15.1 przywróciła jedną z najważniejszych nowych funkcji w iOS 15 – SharePlay (wszystkie nowości w iOS 15.1 beta 1 znajdziesz tutaj).

Apple udostępniło też dzisiaj drugą betę iPadOS 15.1 i tvOS 15.1.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: