Premiera iOS 15.2 – zobacz listę najważniejszych nowości

Tomek Czech   13 grudnia 2021

Aktualizacja: Apple udostępniło iOS 15.2 – zobacz oficjalną listę wszystkich zmian.

Zobacz też wszystkie nowości w watchOS 8.3, macOS 12.1 i iPadOS 15.2.

***

Najprawdopodobniej dziś Apple udostępni wszystkim użytkownikom finalną wersję iOS 15.2 (jeśli nie stanie się to dzisiaj, to z pewnością w ciągu kilku następnych dni). Poniżej znajdziesz listę najważniejszych nowości, które zawiera ta aktualizacja.

berrolia

iOS 15.2 – najważniejsze nowości

  • Ostrzeżenia o nagości w aplikacji Wiadomości

Nowe ustawienie bezpieczeństwa komunikacji daje rodzicom możliwość włączenia ostrzeżeń dla dzieci, gdy otrzymają one lub wysyłają zdjęcia zawierające nagość.

Gdy system rozpozna zdjęcie zawierające nagość w przychodzącej wiadomości, rozmaże je i powiadomi o tym użytkownika, który będzie mógł wybrać, czy zobaczyć zdjęcie, czy też nie. Powiadomienie użytkownik dostanie również w sytuacji, gdy będzie probował wysłać zdjęcie zawierające nagość.

  • Raport prywatności

Raport prywatności w aplikacjach pozwala zobaczyć, jak często aplikacje uzyskiwały dostęp do naszej lokalizacji, zdjęć, aparatu, mikrofonu, kontaktów i innych danych w ciągu ostatnich siedmiu dni, a także ich aktywność w sieci.

  • Przycisk trybu makro

W aplikacji Aparat użytkownicy iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max znajdą nowy przycisk służący do włączania lub wyłączania automatycznego przełączania się kamery w tryb makro, kiedy zbliżymy obiektyw do fotografowanego przedmiotu.

  • Podsumowanie powiadomień 

iOS 15.2 przynosi nowy wygląd podsumowania powiadomień na zablokowanym ekranie. Mniej ważne powiadomienia mogą być grupowane w jeden widok i pokazywane tylko na nasze życzenie.

  • Ukryj mój e-mail

W aplikacji Mail pojawia się funkcja „Ukryj mój e-mail”, która pozwala subskrybentom iCloud+ tworzyć unikalne, losowe adresy e-mail [więcej informacji].

  • Opiekun konta

Funkcja „Opiekun konta” pozwala wyznaczać osoby, które będą mogły uzyskać dostęp do naszego konta iCloud i danych osobowych w przypadku naszej śmierci.

  • „Podzespoły i historia serwisowania”

Nowa sekcja “Podzespoły i historia serwisowania” (do której trafimy wchodząc kolejno w Ustawienia > Ogólne > To urządzenie…) pozwala użytkownikowi, którego iPhone kiedykolwiek trafił do serwisu, przeglądać historię napraw oraz – w przypadku wymiany takich części, jak bateria, wyświetlacz czy kamera – sprawdzić, czy zamontowane podzespoły są częściami nowymi, oryginalnymi i czy działają prawidłowo [więcej informacji].

Oficjalną listę wszystkich nowości w iOS 15.2 znajdziesz tutaj.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: