Apple Watch Series 8 jednak bez pomiaru temperatury ciała?

Łukasz Bernaczyk   10 stycznia 2022

Apple Watch Series 8 będzie wyposażony w czujnik mierzący temperaturę ciała użytkwnika – podawał jeszcze niedawno Mark Gurman z Bloomberga. Ostatnie informacje na ten temat przynoszą jednak wiadomość, że czujnika temperatury może zabraknąć w tegorocznym modelu zegarka Apple.

berrolia

Apple Watch Series 8 bez pomiaru temperatury?

W swoim najnowszym raporcie Gurman pisze, że termometr w Apple Watch Series 8 był w planach Apple na ten rok, ale w ostatnim czasie temat ucichł i jest bardzo możliwe, że firma z Cupertino nie zdoła dodać tego czujnika do tegorocznego modelu swojego smartwatcha.

Oczywiście sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale żeby przekonać się, czy Apple Watch Series 8 będzie miał możliwość mierzenia temperatury naszego ciała przyjdzie nam poczekać najprawdopodobniej do września, kiedy spodziewana jest premiera zegarka.

W ubiegłym roku The Wall Street Journal podawał, że Apple Watch Series 8 będzie posiadał zaawansowaną funkcję monitorowania snu wraz z wykrywaniem bezdechu sennego – poważnej, potencjalnie zagrażającej życiu choroby.

Apple Watch – pomiar ciśnienia tętniczego i stężenia cukru we krwi

W niedzielnym newsletterze Mark Gurman poruszył też temat innych funkcji monitorowania parametrów życiowych człowieka, nad którymi pracuje Apple – bezinwazyjnego pomiaru stężenia cukru we krwi oraz pomiaru ciśnienia tętniczego.

W kwestii tych funkcjonalności redaktor Bloomberga podtrzymał swoje wcześniejsze przypuszczenia, informując, że Według Gurmana, pomiar ciśnienia krwi za pomocą Apple Watcha będzie możliwy za około dwa-trzy lata (Series 10/11), a poziom cukru we krwi zmierzymy za pomocą zegarka z Cupertino najwcześniej za 4 lata (Series 12).

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: