iPhone 14 – poznaliśmy prawdopodobne ceny wszystkich modeli. Niestety ma być drożej

Łukasz Bernaczyk   11 stycznia 2022

Znany leaker udostępnił na Twitterze ceny, jakie Apple rzekomo rozważa dla wszystkich czterech modeli tegorocznego iPhone’a 14. Dla osób myślących o zakupie iPhone’a 14 mamy dobre informacje, natomiast dla użytkowników planujących zakup iPhone’a 14 Pro lub iPhone’a 14 Pro Max będą to nienajlepsze wieści.

berrolia

iPhone 14 – cena

Znany leaker ukrywający się pod pseudonimem LeaksApple Pro udostępnił na Twitterze informacje o prawdopodobnych cenach wszystkich tegorocznych modeli iPhone’a 14.

Autor posta zaznacza jednocześnie, że podane ceny są obecnie rozważane przez Apple i jego zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że ostatecznie właśnie tak będą wyglądały.

6,1-calowy iPhone 14 kosztowałby dokładnie tyle samo, ile kosztuje iPhone 13, czyli 799 dolarów.

Niestety w tym roku z oferty Apple zniknie 5,4-calowa wersja mini (która obecnie kosztuje 699 dol.) i zostanie zastąpiona przez znacznie większy, 6,7-calowy model Max, który ma kosztować 899 dol.

Modele Pro mają być niestety droższe niż obecnie.

Z przecieku wynika, że iPhone 14 Pro będzie kosztował o 100 dolarów więcej niż iPhone 13 Pro, co przełoży się na cenę 1099 dol., zamiast obecnych 999 dol. W Polsce oznaczałoby to, że iPhone 14 Pro w podstawowej wersji 128 GB będzie kosztował 5699 zł (obecnie cena tej wersji to 5199 zł).

Analogicznie ma wyglądać sytuacja w przypadku iPhone’a 14 Pro Max, który również zdrożeje o 100 dolarów w stosunku do iPhone’a 13 Pro Max i tym samym jego cena wyniesie 1199 dol. Na naszym lokalnym rynku może to oznaczać, że iPhone 14 Pro Max osiągnie cenę zaczynającą się od 6199 zł (obecnie najtańszy model iPhone’a 13 Pro Max kosztuje 5699 zł).

Pamiętajmy jednak, że są to niepotwierdzone ceny. Choć wydają się dość prawdopodobne, ostatecznie mogą być zupełnie inne. Apple lubi nas zaskakiwać. Oby w tym przypadku zaskoczyło nas pozytywnie.

OKAZJA: Apple AirTag w najniższej cenie od premiery

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: