Wszystkie nowe produkty, których spodziewamy się podczas dzisiejszej konferencji „Peek Performance”

Łukasz Bernaczyk   8 marca 2022

Już dzisiaj wieczorem odbędzie się pierwsza w tym roku konferencja produktowa Apple – „Peek Performance”, podczas której powinnismy zobaczyć przynajmniej kilka ciekawych sprzętowych nowości.

Sprawdźcie, czego się spodziewać.

berrolia

“Peek Performance” – spodziewane nowości

iPhone SE 3

Nowy, budżetowy smartfon Apple wizualnie praktycznie się nie zmieni w stosunku do swojego poprzednika i nadal będzie korzystał z wzornictwa iPhone’a 8. Najistotniejsze zmiany dotyczyć będą tego, co znajdziemy wewnątrz.

iPhone SE 3. gen. otrzyma modem łączności 5G oraz wyjęty prosto z iPhone’ów 13 układ Apple A15 Bionic, który tym samym ustawi budżetowca Apple w światowej czołówce smartfonów pod względem wydajności.

Telefon będzie też posiadał lepsze kamery.

iPhone SE 3 będzie najprawdopodobniej kosztował tyle, ile obecnie iPhone SE 2, czyli 2 199 zł w najtańszej wersji.

W ofercie Apple może pozostać iPhone SE 2, którego cena może zostać obniżona nawet do 999 zł.

iPhone 13 i 13 mini w nowym kolorze

W zeszłym roku, podczas wiosennej konferencji Apple pokazało iPhone’a 12 i 12 mini w nowym kolorze – fioletowym. Podobnie ma być w tym roku. Z wczorajszego przeciwku wynika, że dziś wieczorem Apple zaprezentuje iPhone’a 13 i 13 mini w kolorze ciemnozielonym.

iPad Air 5

Piąta generacja iPada Air specyfikacją techniczną mocno zbliży się do iPada mini 6. Będzie więc nowy procesor A15 Bionic w miejsce układu A14 [aktualizacja: według najnowszych doniesień iPad Air 5 będzie wyposażony w chip M1], a także nowsza przednia kamera z matrycą 12 megapikseli, która będzie obsługiwała funkcję Centrum Uwagi (Center Stage), utrzymując rozmówcę w centrum kadru, nawet jeżeli ten się przemieszcza (o tym, jak dokładnie działa Centrum Uwagi przeczytasz tutaj).

Ponadto iPad Air 5 ma otrzymać modem 5G, dwa dodatkowe głośniki oraz nowe kamery z obiektywami szeroko- i ultraszerokokątnymi, zdolnymi rejestrować wideo w 1080p przy 25 i 30 klatkach na sekundę.

Niestety w iPadzie Air 5 najprawdopodobniej nie pojawi się skaner LiDAR.

Mac Studio i nowy „budżetowy” monitor Studio Display

Bardzo prawdopodobne wydaje się, że Apple pokaże dziś zupełnie nowego Maca – nazywanego „mniejszym Makiem Pro” lub „większym Makiem mini”. Komputer ma nosić nazwę Mac Studio i będzie przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalistów.

Według ostatnich doniesień, Apple obecnie testuje dwie wersje Maca Studio – jedna jest wyposażona w procesor M1 Max (taki sam, jaki znajdziemy w MacBookach Pro 14” i 16”), natomiast druga w jeszcze wydajniejszy chip Apple Silicon.

Razem z Mac Studio Apple może pokazać nowy monitor – tańszą wersję Pro Display XDR. Monitor ma być wyposażony w procesor z serii „A”.

Nowe Maki z M2

Wiele wskazuje na to, że podczas konferencji Apple może zaprezentować odświeżone wersje kilku Maców, które zostaną wyposażone w procesor M2.

Spodziewane są:

  • Mac mini z M2
  • iMac 24” z M2
  • MacBook Pro 13” z M2

Poza nowym procesorem, raczej nie powinniśmy zobaczyć innych zmian w tych komputerach.

iOS 15.4

Oprócz nowości sprzętowych spodziewamy się również premiery finalnej wersji iOS 15.4, która zawiera sporo nowych, przydatnych funkcji, jak np. możliwość używania Face ID z założoną maseczką, możliwość dodania certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19 do aplikacji Portfel i Zdrowie oraz usługę „Tap to pay”.

Apple powinno udostępnić iOS 15.4 zaraz po konferencji, albo w najbliższych dniach.

Poza aktualizacją systemu dla iPhone’a, udostępnione zostaną też aktualizacje dla wszystkich pozostałych sprzętów: iPadOS 15.4, watchOS 8.5, tvOS 15.4 oraz macOS Monterey 12.3.

Konferencja Apple „Peek Performance”

Prezentacja Apple rozpocznie się dzisiaj o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Na ThinkApple będziemy oczywiście relacjonować wszystkie wydarzenia na bieżąco (podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić).

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: